10 powodów aby wyserwisować swój klimatyzator

10 powodów aby wyserwisować swój klimatyzator

 

Regularne serwisowanie klimatyzatora to znacznie więcej niż gwarancja bezpieczeństwa, wydajności i niezawodności. To również spokój ducha i oszczędność środków oraz czasu.

Regularne kontrole techniczne klimatyzatora powinny się stać nawykiem każdego użytkownika. Skutkują one nie tylko mniejszą awaryjnością systemu i oszczędnością, ale nawet oddziałują pozytywnie na nasze zdrowie. Najważniejsze korzyści płynące z serwisowania klimatyzatora można pogrupować w dziesięć kategorii:

 1. Sprawność energetyczna
  Zyskujesz gwarancję, że Twój klimatyzator pracuje tak efektywnie, jak powinien przy najmniejszym możliwym wykorzystaniu energii. W rezultacie możesz się cieszyć optymalnym mikroklimatem w mieszkaniu, a Twoje comiesięczne rachunki ulegają znaczącej redukcji.
 2. Przedłużenie żywotności systemu
  Dzięki niewielkim nakładom finansowym, jakie pociągają za sobą regularne przeglądy techniczne klimatyzatora, zyskujesz pewność, że będzie on pracował na najwyższym możliwym poziomie przez lata. Tym samym minimalizujesz ryzyko wystąpienia poważniejszych usterek lub konieczności przedwczesnego wymieniania go na nowy model.
 3. Gwarancja
  Wiele firm proponuje opcję przedłużenia gwarancji na klimatyzator do trzech, a nawet do pięciu lat, pod warunkiem, że system będzie poddawany regularnym, fachowym kontrolom technicznym. Dzięki temu, w razie wystąpienia poważnej awarii, nie będziesz narażony na żadne wydatki, a ponadto firma zapewni Ci szybką i profesjonalną naprawę.
 4. Dbałość o środowisko naturalne
  Regularne serwisowanie klimatyzatora zmniejsza ilość pobieranej przez niego energii, a tym samym minimalizuje objętość przedostających się do atmosfery zanieczyszczeń.
 5. Redukcja ilości alergenów w powietrzu
  W czasie profesjonalnych przeglądów klimatyzatory są również czyszczone, a wymagające wymiany filtry są zastępowane nowymi. Dzięki temu znacznej redukcji ulega ilość roztoczy, pleśni, drobnoustrojów i innych alergenów w domu, co przekłada się na lepsze samopoczucie i jakość życia wszystkich domowników.
 6. Zminimalizowanie prawdopodobieństwa wystąpienia poważnej awarii
  Dzięki przeglądom technicznym wszystkie ewentualne nieprawidłowości w pracy klimatyzatora mogą być wykryte i zreperowane w bardzo wczesnym stadium, a tym samym zmniejszeniu ulega ryzyko wystąpienia poważnych awarii.
 7. Rzadsze naprawy
  Rzadsze awarie to rzadsze naprawy, co wiąże się z kolei z mniejszymi nakładami finansowymi.
 8. Zapobieganie stratom chłodnego powietrza
  Serwisowanie klimatyzatora wiąże się również ze sprawdzeniem drożności oraz szczelności całej instalacji. Wszelkie przeciekające miejsca w przewodach klimatyzacyjnych są łatane, a w razie potrzeby przewody wymienia się na nowe, co redukuje straty.
 9. Wydajność
  Regularne serwisowanie systemu pozwala utrzymać jego pracę na najwyższym poziomie. W ten sposób unikniesz okresowych spadków wydajności klimatyzatora lub nierównomiernego chłodzenia powietrza w różnych pomieszczeniach.
 10. Spokój ducha
  Niemniej ważną korzyścią płynącą z przeglądów technicznych klimatyzatora jest spokój ducha jaki zyskujesz. Nie musisz się już obawiać, że w najmniej spodziewanym momencie, na przykład w czasie wizyty gości w upalny dzień, sprzęt przestanie działać...
Projekt i realizacja: GeminiSoftnet
Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2021 electro-clim.com.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.