3 powody dla których warto wymienić klimatyzator na nowy

3 powody dla których warto wymienić klimatyzator na nowy

 

Wymiana starego, zużytego klimatyzatora na nowoczesny model to znacznie więcej niż konieczny wydatek. To rodzaj inwestycji, która szybko się nam zwróci.

Przychodzi taki moment, że wymiana klimatyzatora staje się koniecznością. Po dłuższym, sięgającym zwykle dziesięciu lat okresie intensywnej eksploatacji zaczyna się on często psuć, spada jego wydajność, pojawiają się trudne do wytłumaczenia różnice w temperaturze między poszczególnymi pokojami... Jest to zjawisko jak najbardziej normalne. Klimatyzatory, tak samo jak wszystkie inne sprzęty, zużywają się. Zewnętrzne moduły wystawione przez okrągły rok na działanie zmiennych warunków atmosferycznych (deszcz, wiatr, śnieg, mróz, wysokie temperatury) ulegają uszkodzeniom, wewnętrzne. za sprawą intensywnego użytkowania tracą na wydajności, przewody stają się nieszczelne itp. W takim wypadku nie ma co odwlekać zakupu nowego klimatyzatora. Zwłaszcza, że pociąga to za sobą wiele korzyści, w tym finansowych.

 

1. Zwrot pieniędzy za stary klimatyzator

W dobie rosnącej świadomości ekologicznej i prośrodowiskowej polityki, wspierane są wszelkie działania mające na celu zmniejszenie zużycia energii, a jak wiadomo, starsze modele większości urządzeń pobierają jej znacznie więcej. To z kolei skutkuje zwiększoną emisją zanieczyszczeń do atmosfery, a w dalszej perspektywie odbija się również na naszym zdrowiu. Nie inaczej ma się sprawa z klimatyzatorami. Nowe, energooszczędne modele są nie tylko ekologiczne, ale i bardziej ekonomiczne, dlatego wymieniając klimatyzator można liczyć na uzyskanie sięgającego do 30 % zwrotu pieniędzy za stary sprzęt.

 

2. Niższe rachunki za prąd

Starsze klimatyzatory zużywają dużo więcej energii od nowoczesnych modeli, a ponadto, szacuje się, że efektywność każdego sprzętu rokrocznie spada o około 5 % w porównaniu ze stanem pierwotnym. Oznacza to, że dla wykonania tej samej pracy, czyli w naszym wypadku utrzymania temperatury w mieszkaniu na zaprogramowanym poziomie, muszą one zużyć znacznie więcej energii od swoich nowszych odpowiedników. Co za tym idzie, wymianę klimatyzatora należy potraktować jako inwestycję, która zwróci się w postaci niższych comiesięcznych rachunków za prąd.

 

3. Koniec z kosztownymi naprawami

Naprawa klimatyzatora do najtańszych nie należy, a jak powszechnie wiadomo, starsze systemy o wiele częściej ulegają awariom, nierzadko bardzo poważnym. W pewnym momencie dochodzi nawet do sytuacji, kiedy usterki są na porządku dziennym - kiedy tylko uda się rozwiązać jeden problem, pojawia się kolejny... Pociąga to za sobą nie tylko duże wydatki, ale również spadek komfortu życia w budynku oraz niepotrzebny stres. W takiej sytuacji, zamiast wydawać pieniądze na kolejne kosztowne naprawy, znacznie lepiej jest kupić nowy klimatyzator. Dobrej jakości, fachowo zainstalowany system posłuży nam bezawaryjnie przez długi czas, a nawet jeżeli zdarzy się jakaś usterka, dzięki gwarancji nie poniesiemy kosztów jej naprawy.

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet
Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2021 electro-clim.com.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.