5 błędów popełnianych przy używaniu domowej klimatyzacji

5 błędów popełnianych przy używaniu domowej klimatyzacji

 

Ocieplenie klimatu jest faktem. Świadczy o tym między innymi coraz wyższa temperatura w naszym kraju w czasie letnich miesięcy. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie w swoim domu klimatyzacji. Mimo że jest to rozwiązanie coraz bardziej popularne, to w dalszym ciągu na etapie eksploatacji wiele osób popełnia mnóstwo błędów. W naszym artykule opiszemy krótko te, które są popełniane najczęściej.

 

1. Zbyt duża różnica temperatur między tą w domu a na zewnątrz

 

Jest to pierwszy, najczęściej popełniany błąd w trakcie eksploatacji klimatyzacji. Temperatura panująca w domu od tej panującej na zewnątrz nie powinna zbyt mocno się różnić. Różnica między temperaturami nie powinna przekraczać sześciu stopni Celsjusza. Jeśli będziemy się trzymali się tej zasady, możemy być pewni, że nie dotknie nas przeziębienie. Zadbamy także o to, aby osoby wchodzące z dworu do chłodnego pomieszczenia nie doznały szoku termicznego.

 

2. Pracujący klimatyzator przy otwartych oknach

 

Zdarza się, że panujący w pomieszczeniu chłód nie odpowiada wszystkim domownikom. A wtedy popełniamy kolejny błąd: otwieramy okna, aby pomieszczenie trochę się ogrzało, ale jednocześnie nie wyłączamy klimatyzacji. Jeżeli chcemy przewietrzyć pomieszczenie czy wpuścić do niego trochę ciepła pamiętajmy, aby wyłączyć klimatyzację. Pracująca przy otwartych oknach klimatyzacja zużywa więcej prądu, a to oznacza wyższe rachunki.

 

3. Zanieczyszczona klimatyzacja

 

Korzystanie z zanieczyszczonej klimatyzacji odbije się negatywnie na naszym zdrowiu. Klimatyzacja musi być regularnie serwisowana. Filtry – w zależności od modelu – znajdujące się w urządzeniu musimy regularnie czyścić lub wymieniać. Tylko wtedy klimatyzacja wpłynie pozytywnie na nasze zdrowie.

 

4. Źle wybrane miejsce dla jednostki wewnętrznej

 

To kolejny często popełniany błąd. Pamiętajmy, że klimatyzator nie powinien znajdować się w miejscu, w którym domownicy przebywają najczęściej. Strumień zimnego powietrza nie powinien być skierowany bezpośrednio na kanapę czy fotel.

 

5. Pracująca klimatyzacja podczas nieobecności domowników

 

Pamiętajmy, aby wyłączyć klimatyzację, gdy wychodzimy z domu. Aby wnętrza domu nie nagrzały się zbyt mocno, przed wyjściem opuścimy rolety lub zasłonimy okna zasłonami. Gdy wrócimy i włączymy klimatyzację, w pomieszczeniach szybko zapanuje optymalna temperatura.

Korzystanie z klimatyzacji może być przyjemnością, jeśli będziemy unikać opisanych błędów.

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet
Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 electro-clim.com.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.