5 mitów na temat klimatyzacji domowej

5 mitów na temat klimatyzacji domowej

 

Coraz więcej osób prywatnych decyduje się na montaż klimatyzacji w swoich domach. Klimatyzacja ma jednak nie tylko zwolenników, ale także przeciwników. Na temat klimatyzacji domowej krąży wiele mitów. Oto pięć najczęściej powtarzanych mitów o klimatyzacji domowej, które nie mają pokrycia w rzeczywistości.

 

Mit 1: klimatyzacja jest szkodliwa dla zdrowia

 

Jest to tylko część prawdy. Klimatyzacja może negatywnie wpływać na zdrowie, ale tylko wtedy, gdy została nieprawidłowo zamontowana lub gdy jest niewłaściwie użytkowana. Klimatyzator powinien zostać zamontowany w takim miejscu, aby strumień nawiewanego powietrza nie być skierowany bezpośrednio na ludzi. Klimatyzacja powinna też być regularnie odgrzybiana. Z uwagi na to,że każdy klimatyzator ma zamontowany filtr zatrzymujący zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu, klimatyzacja wpływa na zdrowie pozytywnie.

 

Mit 2: klimatyzacja domowa jest tylko dla właścicieli domów jednorodzinnych

 

To kolejny, często powtarzany mit. Klimatyzacja jest dostępna także dla osób, które mieszkają w domach jednorodzinnych typu segment oraz dla mieszkańców mieszkań w budynkach jednorodzinnych. Osoby te powinny jednak uzyskać zgodę administracji. Z uzyskaniem zgody nie ma żadnych problemów, gdyż na chwilę obecną nie istnieją żadne przepisy prawa zabraniające montażu klimatyzacji w mieszkaniach.

 

Mit 3: klimatyzatory są głośne, co zaburza komfort domowników

 

Oczywiście pracujący klimatyzator jest źródłem hałasu. Jego poziom zależy od mocy i rodzaju danego urządzenia. Najgłośniej pracują klimatyzatory przenośne oraz kompaktowe klimatyzatory stacjonarne. Ale na rynku dostępne są także pracujące o wiele ciszej stacjonarne klimatyzatory typu split i multisplit.

 

Mit 4: klimatyzacja domowa negatywnie wpłynie na estetykę pomieszczenia

 

Jest to mit, który już dawno stracił na aktualności. Negatywnie na estetykę pomieszczenia mogły wpływać klimatyzatory, które dostępne były na rynku kilka czy kilkanaście lat temu. Obecnie producenci klimatyzatorów proponują nowoczesne, wydajne klimatyzatory o świetnym designie. Dzięki temu każdy może być klimatyzator o dużych walorach estetycznych.

 

Mit 5: klimatyzator w domu przydaje się tylko przez kilka miesięcy w roku

 

To także nie jest prawda. Klimatyzator oczyszcza powietrze i zapewnia odpowiednią wilgotność. Na rynku dostępne są także klimatyzatory, które można wykorzystać także do grzania. Klimatyzacja domowa przydaje się więc przez cały rok.

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet
Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 electro-clim.com.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.