Co jaki czas odgrzybiać klimatyzację ?

Co jaki czas odgrzybiać klimatyzację ?

 

Dla wielu naszych rodaków klimatyzator jest „koniecznością” i nie moglibyśmy bez niego żyć w naszych domach. Przyjemność i ulga, którą odczuwamy, gdy wchodzimy do naszych domów po ciężkim dniu w pracy, a następnie po długiej podróży w upale w 30 stopni Celsjusza, są bezcenne.

 

Podstawą jest czyste powietrze

 

Jednym z problemów jest jednak to, że systemy klimatyzacji mogą być kosztowne w eksploatacji, dlatego regularna konserwacja i usługi są niezbędne, aby zapewnić ich maksymalną wydajność. Większość z nas zapomina o filtrach klimatyzacji i o tym, że powinniśmy je regularnie czyścić.

Wszyscy możemy docenić, że czyste powietrze ma zasadnicze znaczenie dla naszego zdrowia, ale to nie znaczy, że powinniśmy brać pod uwagę tylko zanieczyszczenie środowiska. Zanieczyszczenie powietrza w naszych domach jest równie ważne dla naszego zdrowia, szczególnie gdy głównymi źródłami tych problemów są zwierzęta domowe, dym papierosowy lub cygarowy oraz ogólny kurz domowy. Wszystkie te cząsteczki zawieszone w powietrzu mogą wywoływać problemy zdrowotne, szczególnie u osób z astmą i innymi alergiami, a małe dzieci i osoby starsze są bardziej podatne niż większość. Bóle głowy, kichanie, swędzenie oczu, kaszel, zmęczenie i świszczący oddech mogą być konsekwencją zawieszenia zbyt dużej liczby cząstek kurzu i alergenów w powietrzu. Niska jakość powietrza w pomieszczeniach stanowi zatem zagrożenie dla zdrowia, które należy w jak największym stopniu wyeliminować. To prowadzi nas do tematu twojego systemu klimatyzacyjnego i dlaczego utrzymanie filtrów w czystości jest ważne dla jakości powietrza w twoim domu.

 

Kiedy czyścić filtry?

 

Twój klimatyzator zasysa gorące powietrze z twojego domu, które przechodzi przez filtr usuwający cząsteczki kurzu, zanim przejdzie przez cewki parownika i zwróci czyste, schłodzone powietrze do domu. Jeśli filtry nie są czyste, nie będą działały poprawnie, a powietrze nie będzie mogło zostać skutecznie wciągnięte. Ma to dwojaki efekt. Po pierwsze, twój system klimatyzacji będzie musiał pracować ciężej, ponieważ jest mniej wydajny w chłodzeniu, co powoduje, że zużywa więcej energii, a rachunki wzrosną. Po drugie, powietrze w twoim domu nie będzie już utrzymywane w czystości i może się okazać, że członkowie rodziny zaczną cierpieć z powodu gromadzenia się cząstek pyłu w powietrzu. Najgorszym efektem jest jednak pojawienie się zagrzybienia klimatyzacji, co może być realnym zagrożeniem dla zdrowia twojej rodziny.

Rozwiązanie jest proste - wystarczy regularnie wymieniać i czyścić filtry, a jeśli masz system kanałowy, kanały należy czyścić i sprawdzać raz w roku. Filtry powinny być wymieniane minimum raz na trzy miesiące.

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet
Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2023 electro-clim.com.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.