Co jaki czas wykonywać serwis klimatyzacji ?

Co jaki czas wykonywać serwis klimatyzacji ?

 

Częstotliwość serwisowania i czyszczenia domowych urządzeń klimatyzacyjnych, wskazana w instrukcji obsługi, ma raczej charakter doradczy, ponieważ w każdym przypadku może być inna, co zależy od intensywności działania urządzenia i stopnia zapylenia pomieszczenia.

 

Co mówi teoria?

 

Zgodnie z ogólnymi zaleceniami, serwis powinien być przeprowadzany dwa razy w roku (wiosną i jesienią), jednak jeśli użytkownicy włączali urządzenie na kilka godzin kilka razy w sezonie, nie ma potrzeby przeprowadzania diagnostyki urządzenia i urządzenia, czyszczenia filtra i dezynfekcji. I odwrotnie, intensywne korzystanie z klimatyzatora w pomieszczeniu z dużą liczbą ludzi wymaga regularnej konserwacji i wysokiej jakości czyszczenia klimatyzatorów co najmniej raz na sześć miesięcy, a nawet co kwartał. W takim przypadku filtr jednostki wewnętrznej należy czyścić raz na dwa do trzech tygodni. Według statystyk większość telefonów do centrów serwisowych ma miejsce latem, kiedy aktywnie korzysta się z technologii klimatycznej. Tym samym możemy spotkać się z sytuacją, kiedy serwisant pojawi się w naszym domu dopiero po kilku dniach. Aby uniknąć takich niedogodności, zaleca się serwisowanie klimatyzatora wczesną wiosną lub jesienią. Główne sygnały wskazujące na zabrudzone filtry lub inne usterki wymagające natychmiastowej profesjonalnej interwencji to:

  • nadmiernie głośne działanie urządzenia;
  • obecność nieprzyjemnego zapachu w pomieszczeniu, gdy urządzenie jest włączone;
  • niewystarczające chłodzenie powietrza w pomieszczeniu.

 

Czyszczenie filtra

 

Wewnętrzny moduł nowoczesnych systemów dzielonych został zaprojektowany w taki sposób, że nawet niedoświadczony użytkownik może łatwo wyczyścić element filtrujący z kurzu i brudu. Przede wszystkimnależy otworzyć przedni panel urządzenia, a następnie wyjąć filtr i przepłukać go pod bieżącą wodą. Konieczne jest wysuszenie filtra w temperaturze pokojowej, unikając bliskiej odległości od elementów grzejnych, w przeciwnym razie struktura siatki może zostać uszkodzona. Absolutnie suchy filtr jest następnie instalowany w gnieździe i zamknięty pokrywką. W razie potrzeby urządzenie dezynfekuje się za pomocą specjalnych środków antyseptycznych. Należy pamiętać, że elementy filtrujące wielokrotnego użytku mają żywotność i są materiałami eksploatacyjnymi, dlatego należy je z czasem wymieniać.

Sprzedawcy zawsze oferują swoim klientom serwis gwarancyjny i pogwarancyjny klimatyzatorów. Kompleks tych środków obejmuje diagnostykę urządzenia i planowane procedury zapobiegawcze, ze względu na cechy konstrukcyjne urządzenia i warunki, w których ono działa. Podczas pracy rzemieślnicy używają profesjonalnego narzędzia i różnych przyrządów pomiarowych.

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet
Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2023 electro-clim.com.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.