Czy warto wybrać klimatyzację z jonizatorem ?

Czy warto wybrać klimatyzację z jonizatorem ?

 

W czasie letnich upałów nasze domy i mieszkania bardzo mocno się nagrzewają. Szczególnie na zbyt wysoką temperaturę w pomieszczeniach narzekają osoby, które mają okna skierowane na południe. Zbyt wysoka temperatura oraz wilgotne powietrze sprawiają, że czujemy się źle. Marzymy wtedy o tym, aby jak najszybciej obniżyć temperaturę panującą w domu czy mieszkaniu. Nasze samopoczucie na pewno ulegnie poprawie, gdy zdecydujemy się na montaż klimatyzacji. Klimatyzatory nie są już zarezerwowane tylko na najbogatszych osób.

 

Klimatyzatory do domu i mieszkania: jaki wybrać?

 

Przenośny klimatyzator to rozwiązanie, które jest najbardziej proste. Urządzenie to nie wymaga żadnych prac montażowych, zakupiony klimatyzator wystarczy wypakować i podłączyć do gniazdka elektrycznego. Plusem przenośnego klimatyzatora jest to, że można go bez problemów przenieść do innego pomieszczenia. Przenośny klimatyzator można kupić za stosunkowo niewielkie pieniądze. W porównaniu jednak z klimatyzatorem stacjonarnym, przenośny nie wypada najlepiej. Przede wszystkim jest głośniejszy i mniej wydajny. Rozwiązaniem droższym, ale jednocześnie bardziej komfortowym jest klimatyzator stacjonarny. Wybór takiego klimatyzatora oznacza wprawdzie większe koszty (trzeba doliczyć koszty związane z jego zainstalowaniem), ale też większy komfort. Klimatyzatory typu split są dwuczęściowe. Składają się z jednostki wewnętrznej, którą montuje się w pomieszczeniu oraz jednostki zewnętrznej (złożona jest ona z podzespołów, które są źródłem hałasu), którą instaluje się poza budynkiem. Aby uniknąć problemów z chłodzeniem skraplacza dla jednostki zewnętrznej powinno się znaleźć zacienione miejsce. Plusem klimatyzatorów typu split jest także to, że pobierają one niewiele energii.

 

Urządzenie z dodatkowymi funkcjami

 

Każdy klimatyzator składa się z filtra, który zatrzymuje zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu. Najlepiej pyłki roślin, kurz, zarodniki pleśni i grzybów, roztocza oraz niektóre wirusy i bakterie zatrzymuje klimatyzator, w którym zastosowano filtr HEPA. W sklepach są także klimatyzatory z funkcją jonizacji powietrza. Taki klimatyzator nie tylko oczyszcza powietrze, które znajduje się w pomieszczeniu, ale usuwa także przykre zapachy. Dodatkowym plusem jest to, że zapewnia utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności powietrza. Takie klimatyzatory przyciągają uwagę coraz większej liczby klientów.

Szukając klimatyzatora należy zwrócić uwagę na jego moc oraz na to, czy znajdujący się w nim filtr można czyścić.

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet
Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2021 electro-clim.com.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.