Czy warto wybrać klimatyzację z ogrzewaniem ?

Czy warto wybrać klimatyzację z ogrzewaniem ?

 

Klimatyzator to urządzenie, które kojarzy nam się tylko z jedną funkcją: chłodzeniem. Okazuje się jednak, że klimatyzator to urządzenie, które możemy jesienią oraz podczas łagodnej zimy wykorzystać także jako źródło ogrzewania. Czy jest to na pewno rozwiązanie, nad którym warto się zastanowić?

 

Dwufunkcyjny klimatyzator i jego zalety

 

Koszt zakupu i montażu klimatyzatora nie należy do najniższych. Na pewno jednak jest to inwestycja komfortowa. Zalety klimatyzacji doceniamy szczególnie podczas upalnych letnich dni. Na pewno warto rozważyć zakup klimatyzatora, z którego będziemy mogli korzystać przez cały rok. Taki dwufunkcyjny klimatyzator latem zapewni nam w pomieszczeniach przyjemny chłód, a w sezonie jesienno-zimowym oraz wiosną sprawdzi się jako dodatkowe źródło ciepła. Zdecydowanie najczęściej wybieranym typem klimatyzatora do budynków mieszkalnych są urządzenia typu split. Są to klimatyzatory bardzo wydajne, a co najważniejsze tanie w eksploatacji. Wybierając klimatyzator typu split, który nie tylko chłodzi, ale także w razie potrzeby grzeje, z ekonomicznego punktu widzenia na pewno dokonamy słusznego wyboru. Zapłacimy znacznie niższe rachunki za energię elektryczną niż wtedy, gdy zdecydujemy się na dogrzewanie innymi popularnymi ogrzewaczami elektrycznymi. Warto jeszcze wspomnieć o stacjonarnych klimatyzatorach typu multisplit. To urządzenia, które mogą jednocześnie chłodzić i grzać więcej niż jedno tylko pomieszczenie. Zużywają przy tym równie niewielką ilość energii elektrycznej. Droższe modele pracują jako pompa ciepła, tańsze wyposażono w elektryczną nagrzewnicę.

 

Czy ogrzewanie klimatyzatorem ma wady?

 

Nie ma systemu, który byłby idealny. Należy pamiętać, że moc grzewcza klimatyzatora nie należy do najwyższych. Z tego powodu klimatyzator nie sprawdzi się w roli podstawowego i jedynego źródła ciepła. Doskonale jednak sprawdzi się jako dodatkowe źródło ogrzewania. Najbardziej efektywnie i bez problemów klimatyzator ogrzeje dom przy temperaturze, która nie przekracza minus 5 stopni Celsjusza. Jeśli temperatura jest niższa, wydajność klimatyzatora jest zbyt mała, aby efektywnie ogrzał pomieszczenie.

Klimatyzator z funkcją ogrzewania to pewno model nad zakupem, którego warto się zastanowić. Wykorzystywanie klimatyzatora jako źródło ciepła podczas niezbyt mroźnych dni oraz w okresie przejściowym (jesienią i wiosną) to rozwiązanie funkcjonalne. Jest to także rozwiązanie, które opłaca się pod względem ekonomicznym. Pamiętajmy, że klimatyzatory wyposażone są w filtry. Jednocześnie więc mogą chłodzić albo grzać i oczyszczać powietrze.

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet
Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 electro-clim.com.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.