Czy warto zainstalować klimatyzację w pokoju dziecka ?

Czy warto zainstalować klimatyzację w pokoju dziecka ?

 

Nie wszyscy dobrze znoszą latem bardzo wysokie temperatury. Na montaż klimatyzacji decyduje się więc coraz więcej osób prywatnych. Dzięki klimatyzacji w największe upały mogą sobie zapewnić optymalną temperaturę w pomieszczeniach. Nowoczesne klimatyzatory mają dodatkowo funkcję grzania, z klimatyzacji można więc korzystać przez cały rok. Wiele osób decyduje się na zamontowanie klimatyzatora również w pokojach dziecięcych.

 

Czy klimatyzacja nie jest szkodliwa dla zdrowia dziecka?

 

Wiele osób jest przekonanych, że klimatyzacja szkodzi zdrowiu zarówno dzieci jak i osób dorosłych. Oczywiście może ona stać się przyczyną problemów ze zdrowiem, jednak tylko wtedy, gdy jej montaż został wykonany nieprawidłowo. Montując klimatyzację w pokoju dziecka należy pamiętać o tym, że temperatura nie powinna być niższa niż 21°Celsjusza. Do problemów ze zdrowiem mogą przyczynić się także zaniedbania ze strony użytkowników. Klimatyzacja przynajmniej raz w roku powinna zostać poddana konserwacji i czyszczeniu. Należy też pamiętać o regularnej wymianie filtrów. Oczywiście wymiana filtrów oznacza dodatkowe koszty eksploatacji klimatyzacji, na zdrowiu jednak nie warto oszczędzać.

 

Dlaczego warto zamontować klimatyzację w dziecięcym pokoju?

 

Klimatyzacja może wywierać pozytywny wpływ na zdrowie dziecka. Każdy klimatyzator ma filtr, który zatrzymuje znajdujące się w powietrzu zanieczyszczenia. Rodzice, którzy szczególnie chcą zatroszczyć się o zdrowie swojego dziecka czy też są rodzicami małego alergika, powinni wybrać klimatyzator z filtrem HEPA. Filtr ten wychwytuje kurz, pyłki roślin, zarodniki pleśni i grzybów. W niektórych urządzeniach montowane są filtry z atomami srebra. Mają one bardzo silne właściwości bakteriobójcze. Wspominaliśmy, że klimatyzatory mogą mieć funkcję grzania. Takim klimatyzatorem można szybko ogrzać pokój dziecka na przykład po kąpieli płacąc przy tym za prąd znacznie mniej, niż używając do tego celu elektrycznego grzejnika. Oczywiście klimatyzator nie zastąpi tradycyjnych źródeł ciepła. Można nim ogrzewać pomieszczenia tylko wtedy, gdy na zewnątrz temperatura nie jest zbyt niska.

Nowoczesne klimatyzatory to urządzenia, które nie tylko chłodzą, ale także grzeją. Dzięki temu, że każdy klimatyzator wyposażony jest w filtry, oczyszczają także powietrze ze znajdujących się w nim zanieczyszczeń. Dziecko, które przebywa w klimatyzowanym pomieszczeniu o wiele rzadziej ma problemy z infekcjami.

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet
Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 electro-clim.com.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.