Klimatyzacja do domku letniskowego - jakie rozwiązanie wybrać

Klimatyzacja do domku letniskowego - jakie rozwiązanie wybrać

 

Właściwie dobrana i zamontowana klimatyzacja znacząco podnosi komfort użytkowania pomieszczeń. Sprawia, że we wnętrzu panują idealne warunki, niezależnie od aktualnej aury pogodowej. Czy to letnie upały, czy zimowa zawierucha, klimatyzator zapewnia optymalną temperaturę i czyste powietrze przez cały rok. Sprawdza się nie tylko w budynkach użyteczności publicznej, ale też w prywatnych mieszkaniach, domach i mniejszych domkach letniskowych.

 

Klimatyzacja w domku letniskowym – jakie rozwiązanie wybrać?

 

Do domku letniskowego można wybrać klimatyzator mobilny lub zdecydować się na zamontowany na stałe system klimatyzacji typu split. Urządzenie przenośne jest bardzo wygodne. Istnieje możliwość używania tylko jednego, centralnego, w zasięgu którego pracy będzie panować jednakowa temperatura lub zdecydować się na osobne w każdym pokoju. W tym ostatnim przypadku poziom ciepła może być różny w poszczególnych pomieszczeniach, przykładowo w sypialni niższy, a w pokoju dziecięcym nieco wyższy. Rozmiar i waga przenośnych klimatyzatorów jest niewielka, ich praca cicha, a wygląd bardzo estetyczny. Wszystko to sprawia, że podnoszą one komfort przebywania w małych domkach letniskowych, gdzie często utrudniona jest właściwa cyrkulacja powietrza.

Z kolei klimatyzacja typu split wymaga zamontowania jednostki zewnętrznej w postaci urządzenia z wentylatorem, sprężarką oraz skraplaczem. Natomiast jednostka wewnętrzna posiada wentylator i parownik. Wylot powietrza umieszcza się w najbardziej dogodnym miejscu. System jest cichy, a umiejscowiony pod oknem lub pod sufitem nie zajmuje dużo miejsca oraz nie rzuca się w oczy. Przy obsłudze większej liczby pomieszczeń warto wybrać wersję multisplit. Efektywność jej pracy jest większa od urządzeń przenośnych i uzależniona jedynie mocą agregatu.

 

Klimatyzacja do domku letniskowego, czy warto?

 

Posiadanie klimatyzacji w domku letniskowym niesie ze sobą szereg korzyści, takich jak:

  • chłodzenie i ogrzewanie pomieszczeń,
  • możliwość osiągnięcia w krótkim czasie przyjemnej temperatury oraz odpowiedniego poziomu wilgotności powietrza,
  • wymienne filtry oraz jonizator pozwalają oczyścić przestrzeń z alergenów, wirusów, bakterii i grzybów,
  • lepsza jakość odpoczynku i snu,
  • niski poziom hałasu pracującej sprężarki,
  • designerski wygląd urządzenia,
  • wygodne sterowanie przy pomocy pilota lub aplikacji w telefonie,
  • energooszczędność.

Zdaniem wykwalifikowanego instalatora systemów klimatyzacyjnych:

 

„Nowoczesne klimatyzatory, przykładowo Toshiba, przystosowane są do pracy przez cały rok. Potrafią schłodzić lub ogrzać pomieszczenie w zaledwie kilkadziesiąt sekund. Sprężarka inwerterowa działa do +53°C. A ciepło wytwarza nawet przy –25°C i nie blokuje się”.

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet
Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 electro-clim.com.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.