Klimatyzacja przemysłowa – zasady doboru i montażu

Klimatyzacja przemysłowa – zasady doboru i montażu

 

Niemal w każdym zakładzie przemysłowym, w którym zachodzą różnego rodzaju procesy produkcyjne generowane są bardzo duże ilości ciepła. Dla zdrowia i bezpieczeństwa zatrudnionych w nich pracowników, ale także w trosce o odpowiedni przebieg procesów technologicznych niezbędne jest stworzenie odpowiednich warunków pracy czy zapewnienie odpowiedniej temperatury. Można to osiągnąć poprzez montaż klimatyzacji.

 

Systemy klimatyzacji dla różnych branż

 

Dobór klimatyzacji przemysłowej może okazać się trudniejszym zadaniem niż dobranie klimatyzacji, która będzie stosowana w budynkach mieszkalnych. Pod uwagę musi bowiem zostać wzięte nie tylko bezpieczeństwo i komfort pracowników. Należy pamiętać także o specyfice procesów produkcyjnych. Na rynku dostępne są dzisiaj klimatyzatory dostosowane do wymogów bardzo różnych branż. Zaliczyć można do nich klimatyzacje, które stosowane są w tak zwanych pomieszczeniach czystych. Tym mianem określa się te pomieszczenia, w których czystość powietrza jest kluczowa. Tego typu pomieszczenia można spotkać w zakładach przemysłu farmaceutycznego i spożywczego oraz w szpitalach. W tych obiektach klimatyzacja musi nie tylko zapewnić optymalną temperaturę. Musi ona również skutecznie filtrować powietrze. Na rynku dostępne są także systemy klimatyzacji specjalnie przeznaczone dla branży gastronomicznej. Uwzględniają one specyfikę tej branży.

 

Na co zwracać uwagę wybierając system klimatyzacji przemysłowej?

 

Dobierając system klimatyzacji, koniecznie należy wziąć pod uwagę obszar, na którym będzie ona działać. Klimatyzatory pracujące w zakładach przemysłowych i obiektach użyteczności publicznej muszą też być urządzeniami bardzo wydajnymi. Należy stawiać na urządzenia, które są także energooszczędne. Bardzo ważny jest także poziom emitowanego przez nie hałasu. Jasne jest, że w takich obiektach jak przychodnie, szpitale, kina czy restauracja cicha praca klimatyzatora jest bardzo ważna. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów systemów klimatyzacji przemysłowej. Są to:

  • klimatyzatory kanałowe;
  • przypodłogowo-sufitowe;
  • kasetonowe;
  • typu Multi Split;
  • system VRF.

Każdy z nich sprawdza się najlepiej w różnych obiektach: lokalach usługowych i gastronomicznych, sklepach, szpitalach, hotelach, zakładach przemysłowych.

Klimatyzacja to rozwiązanie, które zapewnia nie tylko odpowiednią temperaturę. Klimatyzatory wyposażone są także w filtry, które bardzo skutecznie zatrzymują zanieczyszczenia.

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet
Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 electro-clim.com.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.