Klimatyzacja w bloku z wielkiej płyty

Klimatyzacja w bloku z wielkiej płyty

 

Mieszkańcy bloków są często przekonani, że pewne rozwiązania wykorzystywane przez właścicieli domków jednorodzinnych są poza ich zasięgiem. Takie przekonanie dotyczy między innymi klimatyzacji. Powszechnie sądzi się, że nie ma żadnej możliwości zamontowania klimatyzatora w bloku z wielkiej płyty. Tymczasem okazuje się, że sytuacja jest zgoła inna.

Kiedy temperatura za oknem sięga zenitu, wielu z nas marzy o tym, aby chociaż odrobinę się ochłodzić. Mieszkańcy bloków mogą z powodzeniem zamontować klimatyzator. Trzeba jednak pamiętać, że niezbędne jest spełnienie szeregu wymogów.

 

Jaki klimatyzator będzie najlepszy?

 

W mieszkaniach znajdujących się w bloku najlepszym rozwiązaniem jest klimatyzator typu split. To urządzenie, z pomocą którego możemy kontrolować temperaturę w jednym pomieszczeniu. Taki klimatyzator zbudowany jest z parownika, który jest elementem wewnętrznym, a także skraplacza, czyli jednostki zewnętrznej. Oba te elementy są ze sobą połączone. Jeśli jednocześnie chcemy chłodzić kilka pomieszczeń, warto zdecydować się na klimatyzator typu multi split.

 

Zapytaj o zgodę

 

Zanim zdecydujemy się zlecić montaż klimatyzacji profesjonalnej firmie, powinniśmy złożyć wizytę w spółdzielni bądź wspólnocie mieszkaniowej. Po co? Klimatyzator można zamontować wówczas, gdy uzyskamy na to stosowną zgodę. W tym celu trzeba złożyć odpowiedni wniosek. Warto dołączyć do niego projekt instalacji, a także wymiary urządzenia, poziom hałasu, jaki będzie powstał. Istotne jest, aby wskazać precyzyjnie miejsce montażu jednostki zewnętrznej. Wiele spółdzielni mieszkaniowych wymaga również, aby zgodę na montaż klimatyzatora wyrazili mieszkańcy. W związku z tym trzeba liczyć się z koniecznością odwiedzenia sąsiadów. Należy także brać pod uwagę konieczność przedstawienia opinii architekta.

 

Co kiedy nie uzyskamy zgody?

 

W takiej sytuacji montaż klimatyzatora typu split czy multisplit odpada. Nie oznacza to jednak, że będziemy musieli znosić niekorzystną temperaturę wewnątrz mieszkania. Rozwiązaniem w takim przypadku okazuje się być klimatyzator przenośny. Jest to stosunkowo niewielkie urządzenie, które do prawidłowej pracy potrzebuje podłączenia do prądu, a także dostępu do powietrza pochodzącego z zewnątrz. Taki klimatyzator można bez przeszkód przemieszczać między poszczególnymi pomieszczeniami. Wada? Mniejsza wydajność niż klasycznych klimatyzatorów. Jest to jednak rozwiązanie alternatywne.

Klimatyzacja to bez wątpienia ogromny komfort nawet podczas upałów. Dzisiaj z powodzeniem klimatyzator można zamontować również w bloku.

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet
Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2020 electro-clim.com.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.