Klimatyzacja w całym mieszkaniu - jakie rozwiązanie wybrać?

Klimatyzacja w całym mieszkaniu - jakie rozwiązanie wybrać?

 

Nawet jeśli w kilkupokojowym mieszkaniu mieszka tylko jedna osoba, ma ona zazwyczaj różne zapotrzebowania na temperaturę w poszczególnych pomieszczeniach. W sytuacji, kiedy mieszkanie służy kilkuosobowej rodzinie, sytuacja się jeszcze bardziej komplikuje, ponieważ każdy w swojej przestrzeni chciałby zachować własne preferencje. Dlatego w przypadku zastosowania klimatyzacji w całym mieszkaniu warto postawić na rozwiązanie, które umożliwi zastosowanie jednego systemu, ale działającego niezależnie w każdym z pomieszczeń, czyli klimatyzacji typu multi - split.

 

Jak działa klimatyzacja multi - split?

 

System multi - split składa się z jednej jednostki zewnętrznej i kilku jednostek wewnętrznych. Te drugie pracują niezależnie od siebie, co pozwala na osobną regulację temperatury w każdym z klimatyzowanych pomieszczeń. Istnieje także możliwość oddzielnego wyłączenia każdej z jednostek wewnętrznych, dzięki czemu, w pomieszczeniach nieużywanych klimatyzacja nie działa, podczas kiedy w tych, w których przebywają ludzie, zapewnia przyjemny chłodek, oraz oczyszczone i nawilżone powietrze. Nie trudno zgadnąć, że przy okazji rozwiązanie to generuje oszczędności energii elektrycznej i związanych z nią kosztów.

 

Jak wybrać klimatyzator do mieszkania?

 

Planując zakup, czy też składając zapytanie do konkretnego dostawcy, należy wziąć pod uwagę następujące parametry:

  • powierzchnia mieszkania,
  • ilość mieszkańców,
  • izolacja termiczna pojedynczego mieszkania i całego obiektu,
  • lokalizacja budynku, z którą związana jest ekspozycja na słońce.

Te dane pozwolą dobrać urządzenie o odpowiedniej mocy, gwarantującą efektywność i wydajność systemu klimatyzacyjnego, a co za tym idzie, satysfakcję z użytkowania.

Ważne jest także, aby klimatyzacja pracowała odpowiednio cicho, posiadała kilka trybów (bardzo polecane są klimatyzatory z trybem nocnym, ale i tryb "pełna moc" też jest pożądany przez użytkowników), posiadała inteligentne czujniki, pozwalające np. na automatyczne przełączanie urządzenia z chłodzenia na grzanie. Niezwykle istotna jest również funkcja oczyszczania powietrza, dlatego warto wybierać do mieszkania klimatyzatory wyposażone już w standardzie w zaawansowane filtry najnowszej generacji, jakie posiadają np. klimatyzatory TOSHIBA.

 

Czy warto instalować klimatyzację w mieszkaniu samodzielnie?

 

Oczywiście jest to możliwe, ale wybierając i montując klimatyzację do mieszkania we własnym zakresie nie zawsze jesteśmy w stanie zrobić to prawidłowo. Dlatego warto powierzyć zarówno dobór urządzenia, jak i jego instalację specjaliście. Doświadczony dostawca wskaże najbardziej odpowiednie urządzenie, zamontuje je szybko i sprawnie, dobierając optymalną lokalizację dla jednostki zewnętrznej i jednostek wewnętrznych systemu multi - split, przeprowadzi testowe uruchomienie systemu oraz zapewni gwarancję. Zaoferuje on również usługi przyszłych przeglądów i czyszczenia klimatyzacji, które są gwarancją długotrwałej i niezawodnej pracy systemu oraz zdrowia i zadowolenia jego użytkowników.

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet
Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 electro-clim.com.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.