Klimatyzacja w domu jednorodzinnym

Klimatyzacja w domu jednorodzinnym

 

Klimatyzacja przestała być kaprysem i stała się standardem nie tylko w biurach, ale także w domach. Wynika to przede wszystkim ze zmian klimatu. Latem robi się za gorąco, a w wysokich temperaturach trudno jest być w domu. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na inwestycje w klimatyzatory.

 

Jak wybrać dobry klimatyzator do domu jednorodzinnego ?

 

Skuteczny klimatyzator musi spełniać szereg warunków. Przede wszystkim powinien działać cicho. Ponadto musi być energooszczędny. Ważne jest również kontrolowanie dopływu chłodnego i ciepłego powietrza. Zakłada się, że różnica temperatur między klimatyzowanymi i nieklimatyzowanymi pomieszczeniami nie powinna przekraczać 7 ° C. Ponadto nie powinieneś odczuwać żadnych ruchów powietrza w pomieszczeniu. Ważnym parametrem, który należy sprawdzić przed zakupem klimatyzatora, jest zdolność chłodzenia urządzenia. W przypadku domów przyjmuje się 0,1 kW na m2. Jeśli prawidłowo wybierzesz moc klimatyzatora, możesz łatwo utrzymać żądaną temperaturę.

 

Wybór należy do ciebie

 

Aby wybrać odpowiedni klimatyzator, najpierw musisz określić rozmiar pokoju i jego lokalizację (niezależnie od tego, czy jest on po słonecznej stronie, czy w cieniu). W zależności od tego musisz już wybrać moc klimatyzatora. Na jeden metr kwadratowy powierzchni podłogi powinno przypadać 100 watów jednostki mocy. A jeśli powiedzmy, klimatyzator ma moc chłodzenia 2 kW, wystarczy to, aby stworzyć komfortowe środowisko w pomieszczeniu o powierzchni do 20 metrów kwadratowych (pod warunkiem, że są 1-2 osoby i nie ma źródeł ciepła). Istnieją różne rodzaje klimatyzatorów: podłogowe (mobilne), konwektory i systemy splitowe. Mobilna klimatyzacja jest łatwa do przenoszenia z jednego pomieszczenia do drugiego, często jest wyposażona w funkcję czyszczenia i jonizacji powietrza. Jednak ma wadę - musisz regularnie wylewać z niej wodę, która osiada podczas kondensacji w specjalnej komorze. Ponadto jednostka zewnętrzna nie jest cicha. Jest to wygodne, ponieważ nie trzeba go instalować, robiąc dziury w ścianie.

Najpopularniejsze są systemy split. Ten typ klimatyzatora nie tylko chłodzi pomieszczenie w upale, ale także ogrzewa je zimą. Co więcej, taki system nie zaśmieca pokoju. System split jest zainstalowany pod sufitem i pasuje do każdego wnętrza. Ponadto, jeśli wymagana jest kontrola klimatu w dużym mieszkaniu lub domu, możesz kupić system z wieloma podziałem, który pozwala dostosować temperaturę w każdym pomieszczeniu. Kolejną zaletą podzielonego systemu jest łatwość instalacji, ponieważ wszystkie domowe klimatyzatory działają z jednego urządzenia zewnętrznego, co oznacza, że będą przekłuwać ściany tylko w jednym miejscu. Musimy jednak pamiętać, że nie można schłodzić jednego pokoju i jednocześnie ogrzać drugiego. Wszystkie jednostki wewnętrzne powinny pracować w tych samych trybach: albo tylko chłodzenie, albo tylko ogrzewanie. Jeśli potrzebujesz niezależnej kontroli temperatury w różnych pokojach, musisz zainstalować własny klimatyzator w każdym pomieszczeniu.

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet
Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2023 electro-clim.com.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.