Klimatyzacja w gabinecie lekarskim - dlaczego warto wykonać montaż

Klimatyzacja w gabinecie lekarskim - dlaczego warto wykonać montaż

 

Gabinet lekarski jest miejscem, które wymaga szczególnych warunków, jeśli chodzi o jego przystosowanie do pracy. Pacjenci cierpiący na różne schorzenia powinni przebywać w pomieszczeniu, które nie zagraża ich zdrowiu i w którym czują się komfortowo. Czy zatem warto zamontować klimatyzację w gabinecie lekarskim?

 

Zalety klimatyzacji w gabinecie lekarskim

 

Większość lekarzy ma wolną rękę w urządzaniu swojego gabinetu. Poza niezbędnymi narzędziami i osprzętem wymaganym do wykonywania badań warto również zastanowić się nad montażem klimatyzacji.

Coroczne upały i temperatury przekraczające 30°C są szczególnie odczuwalne dla ludzi z problemami zdrowotnymi. Gabinet lekarski, poczekalnia i recepcja, to miejsca, w których warto zadbać o odpowiednią temperaturę, wilgotność powietrza, czy wentylację. Te i wiele innych korzyści niesie za sobą właśnie montaż klimatyzacji.

Klimatyzacja ma za zadanie przede wszystkim utrzymywać odpowiednią temperaturę i wilgotność w pomieszczeniu. Oto kilka zalet posiadania klimatyzacji w gabinecie lekarskim:

Klimatyzacja podwyższa standard gabinetu lekarskiego. Pacjenci, zwłaszcza w okresie letnim, docenią obecność klimatyzacji i odczują, że lekarz i przychodnia poprzez odpowiednie inwestycje dbają o ich dobre samopoczucie.

Zwiększa efektywność pracy lekarza. Podczas przeprowadzania badań, czy prostych zabiegów, ważne jest, aby lekarz był w pełni skoncentrowany na swoim zadaniu. Zbyt wysoka temperatura w pomieszczeniu przeszkadza w utrzymaniu odpowiedniej uwagi i nie pozwala się skupić na wykonywanych czynnościach.

Zapewnia komfort pacjentom czekającym w poczekalni i odbywającym wizyty w gabinecie lekarskim.

Pozwala ludziom z problemami zdrowotnymi, a zwłaszcza z układem krążenia, na bezstresową wizytę w przychodni, ponieważ wysoka letnia temperatura może bezpośrednio zagrażać ich życiu i zdrowiu.

Daje pozostałym pracownikom gabinetu i przychodni dogodne warunki do kontynuowania swojej pracy.

 

Jaką klimatyzację do gabinetu lekarskiego wybrać?

 

Klimatyzacja montowana w gabinetach lekarskich powinna posiadać przede wszystkim wysoki stopień filtracji powietrza. Do tego należy również zastosować odpowiednie filtry wchłaniające kurz i filtry antyalergiczne. Dobrym rozwiązaniem będzie także montaż filtru neutralizującego przykre zapachy.

Aby klimatyzacja mogła być używana w ośrodkach służby zdrowia, powinna posiadać odpowiedni atest PZH. Wszystkie te wymogi spełniają np. modele marki Toshiba.

Dla wzorowej pracy urządzenia i do przedłużenia jego żywotności zaleca się regularny przegląd i czyszczenie klimatyzacji.

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet
Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 electro-clim.com.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.