Klimatyzacja w przedszkolu - zalety montażu klimatyzatorów

Klimatyzacja w przedszkolu - zalety montażu klimatyzatorów

 

Przedszkole to miejsce, w którym dzieci przebywają przez znaczną część dnia. Ważne jest, aby zapewnić im tam odpowiednie warunki. Temperatura, wilgotność i czystość powietrza to czynniki, które tworzą prawidłowe środowisko, pozwalające maluchom czuć się zdrowo, bezpiecznie i komfortowo. Aby zadbać o te parametry, warto rozważyć zamontowanie w przedszkolu klimatyzatorów. 

 

Klimatyzacja w przedszkolu – dlaczego warto ją zainstalować?

 

Niestabilne temperatury mają negatywny wpływ na samopoczucie. Zdarza się, że w przeciągu zaledwie kilku minut mamy do czynienia z gwałtowną zmianą – np. wchodząc z chłodnego terenu zewnętrznego do nagrzanej szatni czy sali przedszkolnej. Nie jest to korzystne ani dla przedszkolaków, ani dla ich opiekunów. Chyba że w przedszkolu zainstalowana została klimatyzacja. Wówczas komfort termiczny osób przebywających w placówce został zabezpieczony. Ale nie jest to jedyny powód, dla którego warto zdecydować się na montaż klimatyzatorów w obiekcie przedszkolnym. Do pozostałych zalet klimatyzowania tych pomieszczeń należą:

  • Zapewnienie dobrej jakości powietrza, odpowiednio nawilżonego, wolnego od zanieczyszczeń, mikroorganizmów i przykrych zapachów. 
  • Stworzenie odpowiednich warunków do snu i wypoczynku – układanie dzieci do snu w przegrzanym lub zbytnio wychłodzonym pomieszczeniu może skutkować zakłóceniami popołudniowego wypoczynku, a co za tym idzie obniżeniem nastroju i poziomu koncentracji. 
  • Poprawa koncentracji i zapewnienie odpowiednich warunków do przyswajania wiedzy – w optymalnej temperaturze dzieci mniej się rozpraszają i lepiej skupiają na tym, co przekazuje im nauczyciel. 

 

Optymalny klimatyzator do placówki przedszkolnej

 

Decydując się na montaż klimatyzacji w przedszkolu, warto zastanowić się, które z dostępnych na rynku urządzeń będzie najodpowiedniejsze. Dobrze jest wybrać klimatyzator pozwalający zarówno na schłodzenie jak i ogrzanie temperatury powietrza w pomieszczeniach. Pozwoli to szybko przystosować warunki do aktualnych potrzeb maluchów. 

 

Wybrane urządzenie wyposażone powinno być w filtry powietrza –  chcemy zapewnić przedszkolakom powietrze możliwie najlepszej jakości. Warto jednak pójść krok dalej i zdecydować się na nowoczesny model, wyposażony np. w lampy UV, pozwalające na likwidację 99,9% mikroorganizmów w powietrzu, oraz zapobiegające rozwojowi pleśni i grzybów. Dobrym pomysłem jest również montaż klimatyzatora z jonizatorem, pozwalającym na ograniczenie ilości unoszącego się w powietrzu kurzu. 

 

Również głośność pracy urządzenia jest ważnym parametrem. Warto zdecydować się na urządzenie ciche, które nie będzie zakłócać komunikacji z dziećmi, powodować ich dekoncentracji, a w czasie przeznaczonym na odpoczynek – przeszkadzać im w wyciszeniu się i zaśnięciu. 

 

Jeśli poszukujecie odpowiedniego klimatyzatora do przedszkola – służymy wiedzą i doświadczeniem. Na bazie dotychczasowych instalacji podpowiemy, które urządzenia mogą sprawdzić się najlepiej. 

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet
Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 electro-clim.com.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.