Klimatyzacja z funkcją oczyszczanie powietrza

Klimatyzacja z funkcją oczyszczanie powietrza

 

Coraz więcej osób w naszym kraju decyduje się na montaż klimatyzacji. Powodem są oczywiście coraz większe upały latem. Klimatyzacja staje się więc bardzo pożądanym elementem wyposażenia domów, biur, sklepów i innych obiektów użyteczności publicznej.

 

Klimatyzacja dopasowana do potrzeb

 

Na rynku dostępnych jest dzisiaj wiele urządzeń, które zapewnią komfortową temperaturę w pomieszczeniach, gdy latem z nieba leje się żar. Do wyboru są:

  • klimatyzatory przenośne. Można je kupić w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego. Urządzenia te nie dają możliwości ustalenia temperatury, jaką mają utrzymać w pomieszczeniu. Warto je kupić, gdy będą używane tylko w największe upały i tylko w jednym pomieszczeniu;
  • klimatyzator stacjonarny typu split. Jest najlepszym rozwiązaniem tam, gdzie na pewno będzie wykorzystywany przez całe lato. Urządzenia są wydajne i ciche;
  • klimatyzator multisplit. Jest to system odpowiedni do budynków wymagających chłodzenia kilku pomieszczeń w tym samym czasie. Sprawdza się nie tylko w domach, ale także szpitalach czy przychodniach.

 

Jak klimatyzacja wpływa na zdrowie?

 

Każdy z klimatyzatorów, które są dostępne na rynku może wpływać pozytywnie na zdrowie. W urządzeniach tych zamontowany jest filtr, który zatrzymuje zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu. Osoby, którym zależy na szczególnie skutecznym oczyszczaniu powietrza z zanieczyszczeń, powinny postawić na urządzenia, które zostały wyposażone w filtr HEPA. Wychwytuje on kurz, pyłki roślin, zarodniki grzybów i pleśni, roztocza oraz niektóre bakterie i wirusy. Na rynku dostępne są także klimatyzatory z filtrami z atomami srebra. Filtry te mają bardzo silne właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze. Raz w roku filtr powinien zostać wymieniony lub wyczyszczony.

 

Klimatyzatory mogą nie tylko chłodzić

 

Klimatyzatory to urządzenia, z których najczęściej korzysta się tylko w największe upały. Dzisiaj na rynku dostępne są także klimatyzatory, które można wykorzystać do ogrzewania. Co ważne, działające podobnie do pompy ciepła lub wyposażone w elektryczną nagrzewnicę klimatyzatory są energooszczędne. Można nimi dogrzewać pomieszczenia bez obawy, że trzeba będzie płacić bardzo wysokie rachunki za prąd.

Klimatyzacja nie jest już zarezerwowana tylko dla wielkich korporacji i osób bardzo zamożnych. Dzisiaj znajduje się w zasięgu finansowych możliwości wielu osób. Większość z dostępnych na rynku klimatyzatorów wpływa pozytywnie na samopoczucie i zdrowie.

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet
Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 electro-clim.com.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.