Klimatyzatory Split czy Multisplit - który wybrać do mieszkania lub domu?

Klimatyzatory Split czy Multisplit - który wybrać do mieszkania lub domu?

 

Klimatyzatory to urządzenia mające na celu chłodzenie pomieszczenia. Zapewniają sprzyjające warunki do pracy, nauki oraz funkcjonowania człowieka. Są wyposażone w specjalistyczne układy sterowania, które utrzymują stałą temperaturę w pomieszczeniu zazwyczaj w zakresie od 16 do 30 stopni. Stojąc przed wyborem klimatyzacji pojawia się pytanie którą wybrać - Split czy Multisplit. Poniżej są przedstawione podstawowe różnice i zastosowanie obu urządzeń.

 

Klimatyzacja typu Split

 

Ten system klimatyzacji jest najpopularniejszym rozwiązaniem. Składa się z części zewnętrznej (skraplacza) oraz wewnętrznej (parownika). Charakteryzuje się przede wszystkim tym, iż obsługuje jedynie jedno pomieszczenie. Sprawdzi się więc dobrze w małych obiektach, takich jak biura, sklepy lub mieszkania. Klimatyzatory Split odznaczają się niskim zużyciem energii, co również jest dużym atutem. Są wydajne i ciche, a sterowanie jest możliwe za pomocą pilota lub przypisanej aplikacji. Za pomocą tego urządzenia jest możliwe, poza chłodzeniem, również efektywne ogrzewanie pomieszczenia.

 

Klimatyzacja typu Multisplit

 

Z kolei system klimatyzacji Multisplit idealnie sprawdzi się na większych powierzchniach. Składa się z jednej jednostki zewnętrznej (skraplacza) oraz kilku jednostek wewnętrznych w zależności od potrzeb, zazwyczaj jest to od 2 do 9. Skutecznie chłodzi kilka pomieszczeń na raz, zachowując mniejszy pobór energii, niż miałoby to miejsce w momencie instalacji kilku klimatyzatorów typu Split. Jest to idealne rozwiązanie dla galerii handlowych, hoteli, domów oraz innych dużych obiektów. Dużym plusem jest możliwość dostosowania temperatury w każdym pomieszczeniu w innym zakresie - a więc w zależności od potrzeb, można na przykład w kuchni ustawić niższą temperaturę, niż w łazience. Nowoczesne modele mają możliwość jonizacji powietrza, tym samym zwalczając wszelkie drobnoustroje. Przy zainstalowanej pompie ciepła może także ogrzewać pomieszczenie. Sterowanie jest niezwykle proste za pomocą smartfona/tabletu lub bezprzewodowego pilota.

 

Co wybrać?

 

Wybór klimatyzatora zależy od przeznaczenia jakie ma spełniać. Jeśli istnieje potrzeba pracy w co najmniej dwóch pomieszczeniach, to najbardziej ekonomicznym i estetycznym rozwiązaniem będzie instalacja klimatyzacji typu Multisplit. Jest to droższa opcja, lecz w rezultacie bardziej wydajna i energooszczędna. Instalacja kilku urządzeń typu Split znacznie przewyższyłaby te koszty.

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet
Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 electro-clim.com.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.