Którego producenta klimatyzacji wybrać ?

Którego producenta klimatyzacji wybrać ?

 

Klimatyzacja to rozwiązanie, które powszechnie stosowane jest w samochodach i biurach. Wciąż jednak jest ona rzadkością w naszych domach. Są jednak osoby, które decydują się na montaż klimatyzacji. W chwili obecnej nie jest to już bowiem luksus dostępny tylko dla osób o najwyższych dochodach. Co więcej, nie znamy obecnie innego rozwiązania, które równie skutecznie podczas nawet największych upałów utrzyma w pomieszczeniach niską temperaturę.

 

Działanie klimatyzatora

 

Do pomieszczeń mieszkalnych przeznaczone są klimatyzatory, których zasadę działania porównać z zasadą działania lodówek. Elementy, z których składa się klimatyzator to:

  • skraplacz;
  • agregat sprężarkowy;
  • kapilara (czasem zastępowana jest zaworem rozprężnym);
  • parownik, który chłodzi powietrze;
  • filtr oczyszczający schładzane powietrze.

Klimatyzator składa się także z wentylatorów. Jeden z nich wymusza przepływ powietrza, które chłodzi skraplacz, a drugi wymusza obieg schłodzonego powietrza w pomieszczeniu.

 

Klimatyzator dopasowany do potrzeb

 

Decydując się na montaż klimatyzacji, do wyboru mamy:

  • klimatyzator przenośny - urządzenie to jest gotowe do pracy natychmiast po zakupie, wystarczy podłączyć je do gniazdka. W zakup takiego klimatyzatora warto zainwestować, gdy będzie on używany tylko w największe upały. Klimatyzator przenośny pracuje głośniej niż stacjonarny. Jest też mniej wydajny;
  • klimatyzator stacjonarny - wśród tych klimatyzatorów wyróżnić można klimatyzator typu split oraz multisplit. Klimatyzator typu split jest wydajny i cichy. Jest dobrym rozwiązaniem, gdy zamierzamy korzystać z klimatyzacji przez całe lato. Klimatyzator typu multisplit przydaje się szczególnie, gdy w tym samym czasie chcemy chłodzić kilka pomieszczeń.

Dwuczęściowe klimatyzatory typu split pracują cicho. Hałasuje tylko jednostka zewnętrzna. Klimatyzatory stacjonarne montuje się do ściany lub sufitu.

 

Jakiej firmy klimatyzator kupić?

 

Nie jest to łatwa decyzja, gdyż na rynku są klimatyzatory bardzo różnych producentów. Do wyboru mamy między innymi klimatyzatory Toshiba. To firma, która produkuje klimatyzatory od 1935 roku. Ma więc naprawdę bardzo duże doświadczenie. Wszystkie produkty marki Toshiba są certyfikowane przez CE i EUROVENT. Klimatyzatory Toshiba wyróżniają się nie tylko bardzo wysoką jakością, ale także nowoczesną stylistyką. W ofercie są między innymi klimatyzatory, które mogą być montowane na podłodze. Do wyboru są klimatyzatory w bardzo różnej cenie. Coś dla siebie znajdą osoby, które na zakup klimatyzatora nie chcą wydawać zbyt dużych kwot.

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet
Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2021 electro-clim.com.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.