Mini systemy VRF dla dużych domów jednorodzinnych

Mini systemy VRF dla dużych domów jednorodzinnych

 

Rozwiązania technologiczne jak mini systemy VRV coraz częściej goszczą w polskich domach. Zawdzięczają to szeregowi pełnionych funkcji, które nie polegają tylko na chodzeniu, ale również ogrzewaniu, nawilżaniu i osuszanie powietrza. Dzięki temu taki system znajduje zastosowanie przez cały rok, a nie tylko w trakcie sezonów letnich. Mini VRV to systemy dedykowane głównie dla dużych domów, których domownicy chcą postawić na komfort cieplny przez cały rok.

 

Nowoczesne systemy VRV nie tylko dla biurowców

 

Wiele osób zakładało, że systemy VRV nadają się tylko do biurowców. Wersje mini dedykowane są jednak do budynków mieszkalnych, a konkretniej większych domów. Podobnie jak w przypadku biurowych urządzeń spełniają szereg funkcji mających za zadanie podnieść komfort osób przebywających wewnątrz pomieszczeń. Komercyjne urządzenia VRV oczywiście są mniejsze i dostosowane do domowych powierzchni.

 

Omawiane systemy dbają o efektywność i portfel gospodarzy poprzez używanie szeregu innowacji technologicznych:

  • System odzyskiwania ciepła umożliwia zaoszczędzenie energii poprzez wykorzystanie go do podgrzewania wody użytkowej.
  • Rozwiązania, które dbają o kwestie finansowe zastosowanie w systemach VRV wspierają także środowisko.
  • Zwykle systemy posiadają funkcję, która umożliwia im wejście w tryb pracy energooszczędnej. Jest to idealne rozwiązanie kiedy domowników nie ma w domu lub nie przebywają w danym pomieszczeniu.
  • Zwykle tego rodzaju produkty działają na zasadzie czujników umieszczonych w podłodze lub innych miejscach. Dzięki temu temperatura jest stale dostosowywana pod wymagania komfortu cieplnego osóbprzebywających w pomieszczeniu.
  • Na zwrócenie uwagi zasługuje uniwersalność systemu VRV Mini. Znajduje on zastosowanie zarówno w dużych domach jednorodzinnych, w budownictwie mieszkalnym, a nawet domkach letniskowych.
  • Systemy posiadają integrację z ogrzewaniem podłogowym. Istnieje także opcja połączenia z panelami słonecznymi, co jeszcze pozytywniej wpłynie na energooszczędność oraz ochronę środowiska.

 

Nowy wymiar pracy- ekonomia połączona z wydajnością

 

Systemy VRV wykorzystują zmianę ilości czynnika chłodniczego, który krąży w całym systemie. Wizytówką tego rodzaju rozwiązań technologicznych jest wykorzystywanie zewnętrznych i wewnętrznych jednostek. "To najbardziej zaawansowane rozwiązania klimatyzacyjne na rynku pozwalające na uzyskanie najwyższego standardu"- zdaniem eksperta zajmującego się montażem jednostek klimatyzacyjnych.

 

W systemach mini VRV żadna energia nie jest zmarnowana. Generowane ciepło jest odzyskiwane do ogrzewania wody, dzięki czemu staje się darmową energią. Przekłada się to nie tylko na zaoszczędzenie kosztów, ale także pozytywnie wpływa na eksploatowanie budynku. Na szczególną uwagę zasługują także intuicyjne systemy sterowania, które często oferują automatyzację pracy.

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet
Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 electro-clim.com.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.