Montaż klimatyzacji w warsztacie - jaki klimatyzator wybrać

Montaż klimatyzacji w warsztacie - jaki klimatyzator wybrać

 

Warsztaty mogą być ciasne, hałaśliwe i gorące. Pracujący sprzęt, sprężarki i elektronarzędzia generują ciepło i tworzą trudne warunki pracy. Złe warunki pracy będą miały negatywny wpływ na morale pracowników, produktywność, a także jakość przeprowadzonej pracy. Dobra wiadomość jest jednak taka, że odpowiednio zamontowana klimatyzacja pomoże w pełnej kontroli temperatury. Oto jaki klimatyzator warto wybrać do warsztatu.

 

Rodzaje polecanych klimatyzatorów do warsztatu

 

Klimatyzacja typu split do warsztatu samochodowego

 

Klimatyzacja typu split bez wątpienia będzie dobrą alternatywą dla warsztatu i sprawdzi się w większości przypadków - potwierdzają specjaliści od klimatyzacji renomowanej firmy Toshiba. Jest to urządzenie, które składa się z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej. Ponadto można zainstalować jednostki typu multi-split, jeśli warsztat podzielony jest na kilka przestrzeni, aby móc schłodzić je wszystkie za pomocą osobnych jednostek wewnętrznych.

 

Klimatyzatory kasetonowe w serwisie samochodowym

 

Kolejną opcją są klimatyzatory kasetonowe, w przypadku których, niezbędne jest posiadanie sufitu podwieszanego, lub miejsca na ich umieszczeni . Głównymi zaletami tego typu klimatyzatorów jest to, że zmniejszają koszty energii i są dość wydajne. Są one również kompaktowe i doskonale sprawdzają się w dużych warsztatach, ponieważ mają wysoką wydajność chłodzenia.

 

Kompleksowe systemy VRF do budynku warsztatu samochodowego

 

Wreszcie, istnieje alternatywa w postaci klimatyzatorów VRF. Ten typ klimatyzatorów to szczególnie wydajne systemy, które umożliwiają regulację przepływu powietrza z określonej jednostki znajdującej się na zewnątrz do różnych jednostek wewnętrznych za pomocą technologii sprężarek inwerterowych. Jest to jedna z najbardziej wydajnych obecnie dostępnych alternatyw, ale tylko wtedy, gdy chcemy klimatyzować bardzo duży warsztat.

Z drugiej strony należy zauważyć, że ten typ klimatyzacji wymaga instalacji dużych jednostek zewnętrznych na dachach budynków. Rozwiązaniem tego problemu są systemy mini VRF, które nie wymagają jednostek zewnętrznych, ponieważ przeprowadzają proces skraplania za pomocą wentylatorów odśrodkowych, które mogą być umieszczone w pomieszczeniach. Ponadto wymiana powietrza odbywa się za pomocą prostych kratek, które będą widoczne na elewacji.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze klimatyzatora do warsztatu?

 

Rozmiar klimatyzatora

 

Upewnij się, że moc liczona kW klimatyzatora może obsłużyć rozmiar garażu. Przykładowy garaż o wielkości 10 m2 będzie potrzebował klimatyzacji o mocy 2,5 kW, zakładając, że jest to jednostka split.

 

Różne funkcje urządzenia - ogrzewanie i chłodzenie

 

Rozważ zakup klimatyzacji warsztatowej, która oferuje również ogrzewanie. Klimatyzacja z pompą ciepła powietrze-powietrze przyda się, gdy zacznie się chłodniejszy sezon.

 

Nowoczesna technologia inwerterowa

 

Inwertery lub technologia zmiennej sprężarki umożliwiają jednostce klimatyzacyjnej dostosowanie zużycia energii w zależności od zapotrzebowania. Dzięki temu jest ona znacznie bardziej wydajna, emituje mniej hałasu i działa dłużej niż tradycyjne klimatyzatory bez inwertera.

 

Nowszy czynnik chłodniczy

 

Większość klimatyzatorów wykorzystuje do chłodzenia czynnik chłodniczy R410A. Jednak nowsze modele wykorzystują nowy typ czynnika chłodniczego, R32, który jest bardziej wydajny i przyjazny dla środowiska.

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet
Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 electro-clim.com.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.