Najlepsza klimatyzacja do biura

Najlepsza klimatyzacja do biura

 

Wybór klimatyzatora do biura zależy od dwóch czynników: budżetu przeznaczonego na wyposażenie techniczne i powierzchni biura.

 

Klimatyzacja w małym biurze

 

Klimatyzator okienny, to najprostszy i najtańszy rodzaj klimatyzatora. Jest montowany bezpośrednio w jednostce okiennej, a na zimę łatwo go zdemontować i ukryć. Nadal jest używany w pomieszczeniach biurowych, ale podczas pracy powoduje sporo hałasu, dlatego jest wypychany z rynku przez alternatywne opcje. Mobilna klimatyzacja jest również łatwa w instalacji. Wystarczy wyprowadzić kanał powietrzny na ulicę przez okno i umieścić klimatyzator w dogodnym miejscu. Minusem jest tutaj ograniczona moc urządzenia. Dzielony system dla biura jest obecnie najbardziej praktyczną i opłacalną opcją. System składa się w przybliżeniu ze sprężarki (która znajduje się na ulicy w jednostce zewnętrznej) i jednostki wewnętrznej (która musi być umieszczona w dogodnym miejscu w pomieszczeniu). Ta opcja nie powoduje dużego hałasu (kompresor na ulicy) i ma wystarczającą moc do chłodzenia pomieszczenia roboczego.

 

Klimatyzacja w dużym budynku biurowym

 

Duży budynek biurowy, w którym stale pracuje wiele osób i duża liczba urządzeń biurowych, wymaga mocniejszego urządzenia chłodzącego powietrze. Doskonale sprawdza się tutaj system wielokrotnego podziału. Rodzaj rozdzielonego systemu, w którym kilka jednostek wewnętrznych jest podłączonych do jednej sprężarki. Mogą mieć różną moc i różne typy, jednocześnie pracując. Takie urządzenie nadaje się do budynków biurowych, w których na elewacji nie ma wystarczającej ilości miejsca na lokalizację kilku tradycyjnych bloków, a także wtedy, jeśli na elewację budynku zostaną nałożone wymagania, ograniczając lokalizację dużej liczby urządzeń.

Zapewniając klimatyzację w biurze, należy pamiętać, że musimy wziąć pod uwagę liczbę osób pracujących na danej przestrzeni. Klimatyzator powinien pracować na tyle cicho, aby zapewnić pracownikom komfort. Tutaj rozwiązaniem jest klimatyzator kasetowy, który równomiernie rozprowadza chłodne powietrze w całym pomieszczeniu, unikając bezpośredniego przepływu powietrza do ludzi. Powietrze jest kierowane wzdłuż sufitu we wszystkich czterech kierunkach i istnieje możliwość regulacji siły przepływu powietrza w każdym kierunku. Klimatyzator kasetowy radzi sobie z chłodzeniem dużych pomieszczeń.

Z kolei klimatyzator kanałowy może chłodzić kilka pomieszczeń jednocześnie. Kanałowy system klimatyzacji dostarcza świeże powietrze z ulicy w wymaganych ilościach do prawidłowej wentylacji nawet bardzo dużego pomieszczenia.

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet
Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2023 electro-clim.com.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.