Od czego zależy cena klimatyzacji?

Od czego zależy cena klimatyzacji?

 

Coraz więcej osób decyduje się na montaż klimatyzacji. Pojawia się ona równie często w firmach, jak i w domach prywatnych. Jest to rozwiązanie, które ma naprawdę wiele korzyści. Decydując się na montaż klimatyzacji nie można zapomnieć oczywiście o pewnych kosztach. Inwestorzy muszą ponieść nie tylko wydatki związane z zakupem klimatyzatora, ale także z montażem. Od czego uzależniony jest koszt montażu klimatyzacji?

 

Jaki klimatyzator wybrać?

 

Osoby, które decydują się na montaż klimatyzacji w swoim domu czy firmie do wyboru mają klimatyzatory stacjonarne typu split oraz klimatyzatory multisplit. Klimatyzator stacjonarny typu split jest urządzeniem, które pracuje bardzo wydajnie i cicho. Sprawdza się w tym pomieszczeniach, w których chłodzenie jest niezbędne przez wszystkie letnie miesiące. System multisplit sprawdzi się w tym budynkach, w których inwestorzy chcą w tym samym czasie chłodzić kilka pomieszczeń. Klimatyzatory dwuczęściowe typu split wśród indywidualnych inwestorów cieszą się największą popularnością. W przypadku wybrania tego typu klimatyzatora w pomieszczeniu zostanie zamontowany tylko parownik. Jest to chłodnica powietrza, jego przepływ wymuszany jest przez cicho pracujący wentylator. Parownik z jednostką zewnętrzną (pracuje dość głośno, zaleca się więc znaleźć dla niej miejsce, w którym nikomu nie będzie przeszkadzać) połączony jest instalacją freonową. Składa się ona z cienkich miedzianych rurek, które są wypełnione czynnikiem chłodzącym. Rurki łączące jednostkę zewnętrzną z wewnętrzną muszą oczywiście zostać zaizolowane. Jednostka wewnętrzna może zostać zamontowana na ścianie lub suficie. Sposób montażu uzależniony jest od wybranego modelu klimatyzatora.

 

Co wpływa na cenę montażu klimatyzacji?

 

Czynników, które decydują o tym, jaka będzie cena montażu klimatyzacji jest co najmniej kilka. Oczywiście mówiąc o cenie montażu klimatyzacji nie bierzemy pod uwagę wydatków poniesionych na zakup klimatyzatora. Na cenę montażu klimatyzacji duży wpływa ma odległość dzielące jednostkę wewnętrzną od zewnętrznej. Im jest ona większa, tym więcej materiałów trzeba wykorzystać do wykonania nie tylko instalacji freonowej, ale także elektrycznej. W przypadku, gdy jednostki te oddalone są od siebie o około 10 metrów, cena montażu klimatyzacji może być przekroczyć sumę 2000 zł. W przypadku klimatyzacji typu multisplit mogą być znacznie wyższe.

Na cenę montażu klimatyzacji wpływa wiele czynników. Dla wielu klientów ważne jest to, że kupując klimatyzator w firmie z usługą montażu koszty zakładania klimatyzacji można obniżyć.

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet
Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 electro-clim.com.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.