Ogrzewanie podłogowe a pompa ciepła

Ogrzewanie podłogowe a pompa ciepła

 

Sprawna instalacja centralnego ogrzewania ma ogromne znaczenie, szczególnie w dobie nieustannych podwyżek paliw grzewczych. Nikogo nie dziwi więc fakt, iż odbiorcy nieustannie poszukują zdecydowanie korzystniejszych systemów ogrzewania. Szczególnie interesująco prezentuje się możliwość połączenia wydajnej pompy ciepła oraz ogrzewania podłogowego, która coraz częściej polecana jest przez różnych inwestorów. Co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu oraz czy sprawdzi się ono w każdym przypadku?

 

Ogrzewanie podłogowe a pompa ciepła - czy to dobre połączenie?

 

Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się domy energooszczędne, które pozwalają znacznie zaoszczędzić na comiesięcznych rachunkach, zapewniając jednocześnie wiele korzyści. W tym przypadku atrakcyjnie prezentuje się opcja montażu pompy ciepła, która do pracy wykorzystuje odnawialne źródła energii pozyskiwane z otoczenia. Niezależnie od miejsca poboru ciepła (woda, grunt, powietrze) w przypadku tego systemu najlepiej sprawdzi się ogrzewanie podłogowe, niż tradycyjne grzejniki. Związane jest to z wykorzystaniem niskotemperaturowego ogrzewania, jakim jest pompa ciepła, co z kolei wiąże się z koniecznością wykorzystania odpowiednich grzejników z dużą powierzchnią. Dzięki temu również mniej widoczna jest różnica pomiędzy źródłem górnym a dolnym, co zdecydowanie pozytywnie wpływa na koszty ogrzewania. Niskotemperaturowe ogrzewanie płaszczyznowe działa już przy temperaturze około 30 stopni, co zapewnia najwięcej korzyści.

 

Czy to korzystne rozwiązanie pod względem kosztów eksploatacji?

 

Wielu użytkowników obawia się wyboru ogrzewania podłogowego ze względu na potencjalnie wysokie koszty eksploatacji. Nic bardziej mylnego. System ten doskonale sprawdza się we współpracy z ekonomicznymi instalacjami grzewczymi, takimi jak pompa ciepła, ale także zapewnia wiele korzyści związanych z wysokim komfortem grzewczym. Podłogówka zapewnia równomierne ciepło w całym otoczeniu. W odpowiednio wyizolowanym budynku koszty związane z ogrzewaniem mogą spaść nawet o ponad 10 % w skali roku. Dodatkowo system ten jest niewidoczny, nie wymaga obsługi - to w pełni automatyczne rozwiązanie, co również wpływa na komfort użytkowania. Dzięki temu nie dziwi coraz większa popularność tych rozwiązań.

 

Pompa ciepła i ogrzewanie podłogowe

 

Pompa ciepła i ogrzewanie podłogowe pozwala wpłynąć pozytywnie nie tylko na mniejsze zużycie energii oraz koszty, ale także wygląd wnętrza, jego funkcjonalność oraz samopoczucie domowników. To korzystne połączenie, które zdecydowanie warto wykorzystać w swoich przestrzeniach. Duże znaczenie ma w tym przypadku wybranie odpowiedniej pompy ciepła, w ramach dopasowania mocy urządzenia, dlatego też wszelkie kwestie należy skonsultować ze specjalistą.

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet
Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 electro-clim.com.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.