Ogrzewanie pomieszczeń na poddaszu wykorzystując pompę ciepła

Ogrzewanie pomieszczeń na poddaszu wykorzystując pompę ciepła

 

Ogrzanie poddasza lub strychu to wbrew pozorom problematyczne zadanie. Aby móc odpowiednio zaadoptować tam pomieszczenia, konieczne jest zastosowanie odpowiednich rozwiązań. Tu pojawia się również kluczowe pytanie - czy obecny w domu system ogrzewania będzie w stanie ogrzać dodatkową przestrzeń, czy konieczne będzie zastosowanie dodatkowych instalacji grzewczych? Które z dostępnych na rynku rozwiązań okażą się najlepsze? Odpowiadamy.

 

Jaka pompa ciepła do ogrzania poddasza sprawdzi się najlepiej?

 

Poddasze ze względu na swoją budowę cechuje się stosunkowo większym zapotrzebowaniem na energię grzewczą. Są to wysokie pomieszczenia, pełne dodatkowych skosów. Nierzadko występuje problem z uciekaniem ciepła poprzez nieodpowiednio zaizolowane mury oraz dach. W tym przypadku konieczne będzie zastosowanie odpowiednich rozwiązań. Niemniej jednak w tej sytuacji posiadana instalacja grzewcza może okazać się niewystarczająco wydajna, co wymaga wykorzystania dodatkowych instalacji do ogrzania dodatkowej przestrzeni.

W przypadku miejsc takich jak poddasze czy strych zdecydowanie najlepiej sprawdzi się powietrza pompa ciepła. Jest to ekonomiczny sposób na ogrzanie miejsc, który w przeciwieństwie do ogrzewania elektrycznego nie wygeneruje wysokich kosztów. Konieczne jest jednak odpowiednie dopasowanie urządzenia i jego mocy, co wpłynie pozytywnie na uzyskane rezultaty.

Oczywiście w przypadku większości pomp ciepła nie ma istotnych przeciwwskazań co do ich montażu na poddaszu. Jednak w zależności od wybranego źródła poboru ciepła, nierzadko wymagają one uwzględnienia odpowiednich rozwiązań. W przypadku wodnej pompy ciepła niezbędne będzie uzyskanie dodatkowej odległości, którą musi pokonać pompa do dolnego źródła, co z kolei wpłynie na konieczność zamontowania dłuższych przewodów oraz większego oporu przepływu źródła. W tym przypadku niezbędne będzie zastosowanie mocniejszej pompy ciepła, która będzie również zdecydowanie droższa w eksploatacji. Dlatego w tym przypadku najlepiej sprawdzą się powietrzne pompy ciepła.

 

Pompa ciepła na poddaszu - czy to dobry pomysł

 

Pompa ciepła na poddaszu zapewni niezbędny komfort cieplny bez konieczności kłopotliwej obsługi systemu czy ponoszenia wysokich kosztów użytkowania. To w tym przypadku zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, które zapewni pożądane rezultaty w bardzo prosty sposób. Tego typu systemy grzewcze nie wymagają skomplikowanej instalacji czy przerabiania systemów przed montażem. Dlatego też powietrzne pompy ciepła cieszą się pozytywnym odbiorem i recenzjami odbiorców nie tylko w tym zastosowaniu.

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet
Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 electro-clim.com.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.