Optymalna temperatura klimatyzacji w pomieszczeniu

Optymalna temperatura klimatyzacji w pomieszczeniu

 

Klimatyzacja domowa to przede wszystkim wygoda i komfort dla całej rodziny. Jeśli jednak chcesz optymalnie wykorzystać możliwości urządzenia i nie przepłacać, na klimatyzatorze ustaw właściwą temperaturę. Dowiedz się, jak to zrobić!

 

Temperatura optymalna, czyli jaka?

 

Jaka jest optymalna temperatura klimatyzacji w pomieszczeniu? Ekspert ds. klimatyzowania pomieszczeń wskazuje: „Różnica pomiędzy temperaturą wewnętrzną a zewnętrzną nie powinna przekraczać 5-6 stopni Celsjusza”. Trzymanie się tych zaleceń jest bardzo ważne. Źle dobrane parametry klimatyzatora odbiją się nie tylko na Twojej kieszeni - mogą nawet popsuć zdrowie.

Jeśli więc chcesz właściwie zaprogramować klimatyzator, dostosuj jego ustawienia do wskazań termometr za oknem. Na przykład w sezonie letnim, gdy na zewnątrz panuje 28°C, temperatura klimatyzacji w pomieszczeniu nie powinna być niższa niż 22°C. Dzięki temu, w czasie wychodzenia na zewnątrz Twój organizm nie odczuje dotkliwej zmiany ciepłoty otoczenia.

 

Jaka temperatura w największe upały?

 

Co wtedy, gdy z nieba leje się żar i nawet w domu niełatwo wytrzymać? W takich sytuacjach, różnica między temperaturą zewnętrzną i wewnętrzną może być większa niż wspomniane 5-6°C. Pamiętaj jednak, by nigdy nie schodzić poniżej 20°C! Zbyt duże różnice mogłyby niekorzystnie odbić się na zdrowiu domowników, nie mówiąc już o wysokich rachunkach za prąd. W miesiącach letnich najbardziej komfortowe ustawienia mieszczą się w zakresie 21-25°C.

 

Optymalna temperatura na co dzień

 

Nowoczesne klimatyzatory mogą być wykorzystywane w mieszkaniu przez cały rok. Jak dobrać optymalne parametry pracy? Wielu ekspertów jest zgodnych, że ustawienia urządzenia należy dobrać do potrzeb domowników oraz rodzaju pomieszczenia. Zobacz, jaka jest optymalna ciepłota różnych części domu:

  • Salon 20-22°C
  • Sypialnia 16-18°C
  • Kuchnia 16-18°C
  • Łazienka 22-24°C

Jak widać, optymalne temperatury całoroczne mieszczą się w przedziale od 18 do 22°C. Dobrze dobrane parametry klimatyzatora sprawią, że wszyscy domownicy będą mieszkać, wypoczywać i uczyć się w komfortowych warunkach.

 

Korzystaj z klimatyzacji świadomie!

 

Dzięki odpowiedniej konfiguracji klimatyzatora, zyskasz przyjazne środowisko do życia. Pamiętaj, by unikać podstawowych błędów, jakie często zdarzają się osobom wykorzystującym klimatyzację w domu.

 

Po pierwsze, nie ustawiaj zbyt niskiej temperatury - łatwo wtedy o przeziębienie, a koszty chłodzenia drastycznie rosną! Po drugie, nigdy nie włączaj klimatyzatora przy otwartym oknie. Ogrzewanie zawsze będzie droższe niż chłodzenie. Jeśli chcesz przewietrzyć pomieszczenie, zrób to krótko i intensywnie.

 

Ostatnia kwestia, o której należy pamiętać, to wybór właściwego urządzenia. Wysokiej jakości klimatyzatory, takie jak urządzenia Toshiba, pozwalają na uzyskanie optymalnej temperatury w przestrzeni mieszkalnej. Dzięki profesjonalnym rozwiązaniom podniesiesz jakość i komfort życia wszystkich domowników.

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet
Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 electro-clim.com.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.