Pompy ciepła

<h2>Pompy ciepła z montażem</h2>

Pompy ciepła z montażem

Pompy ciepła to obecnie jedne z bardziej efektywnych i ekologicznych sposobów ogrzewania domu jaki stosują mieszkańcy Szczecina. W zależności od rodzaju urządzenia wykorzystują one ciepło zgromadzone w powietrzu, wodzie lub gruncie. Dowiedz się, czym charakteryzują się poszczególne rodzaje pomp ciepła i jakie urządzenie wybrać do ogrzewania domu.

 

Chcąc wykorzystać w pełni możliwości systemu grzewczego z wykorzystaniem instalacji pompy ciepła najlepiej skontaktować się z naszą firmą, która zajmuje się dostarczaniem ekologicznej energii cieplnej od wielu lat.

 

Rozważ montaż pompy ciepła przez wykwalifikowanych fachowców posiadających odpowiednie certyfikaty i wiele zrealizowanych projektów w swoim portfolio. To gwarancja nie tylko najwyższej jakości montażu pompy ciepła i wieloletniej, bezproblemowej eksploatacji całego systemu. To także możliwość konsultacji potrzeb naszego Klienta i pomoc w wyborze najbardziej korzystnego rozwiązania.

<h2>Jaką pompę ciepła wybrać do ogrzewania domu lub firmy?</h2>

Jaką pompę ciepła wybrać do ogrzewania domu lub firmy?

Wybór odpowiedniej pompy ciepła zależy od kilku podstawowych czynników. Pierwszym z nich jest przeznaczenie urządzenia. Czy służyć będzie tylko do ogrzewania domu, podgrzewania wody użytkowej czy również do jego chłodzenia. Następnie należy wziąć pod uwagę specyfikę działki oraz kwestie finansowe. 

 

Jeżeli pompa ciepła będzie ogrzewać przede wszystkim budynek, zasadniczą kwestią jest wybór dolnego źródła energii. Ten wybór łączy się natomiast mocno ze specyfiką terenu.
Niewiele działek posiada dostęp do odpowiedniego źródła wody powierzchniowej, stąd też wodne pompy ciepła wybierane są stosunkowo rzadko.

 

Jeśli działka jest duża warto rozważyć wybór pompy ciepła pobierającej energię z gruntu. Ta niestety jest z kolei rozwiązaniem dość kosztownym. Natomiast gdy ograniczeniem są finanse, wówczas wybór często pada na powietrzną pompę ciepła

 

Przed ostatecznym wyborem na pewno warto zapoznać się z ofertą wiodących producentów i porównać parametry poszczególnych urządzeń. Właściwy dobór pompy ciepła jest bardzo ważny z punktu widzenia jej wydajności i późniejszego użytkowania.

 

Montaż pompy ciepła jest najtańszym źródłem energii grzewczej. Wielu klientów przekonało się już, że inwestycja w to nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie to świetny pomysł, a efekty są widoczne natychmiast.

 

Sprawdzone rozwiązanie systemu grzewczego, którym jest montaż pompy ciepła w domu, wyróżnia jedna cecha. To fakt, że urządzenie to nie wytwarza swojej energii, jak rozwiązania bazujące na opalaniu gazem, eko-groszkiem, czy zasilanie prądem. Wytwarzanie ciepła bazuje na wykorzystywaniu energii znajdującej się w otoczeniu - powietrzu, wodzie, czy gruncie. To jedno z najbardziej ekologicznych rozwiązań. 

<h2>Jak dobrać moc pompy ciepła?&nbsp;</h2>

Jak dobrać moc pompy ciepła? 

Przy wyborze odpowiedniego rozwiązania dla Twojego domu, nasi eksperci zwrócą uwagę na wiele czynników. Dobiorą odpowiednią moc pompy ciepła i technologię do faktycznych potrzeb. Kompaktowe rozwiązania, które możesz zastosować w swoim budynku to montaż powietrznej pompy ciepła. Natomiast bardzo wydajne są montowane przez Nas pompy ciepła gruntowe wymagają większej ilości miejsca. W zależności od wielkości samego budynku domu, należy dobrać odpowiednią moc. 

 

Zakup systemu grzewczego opartego o wskazane urządzenia warto poprzedzić wykonaniem stosownego projektu. Specjaliści uwzględnią wszystkie parametry i wskażą, na co warto zwrócić największą uwagę. Dobór odpowiedniej mocy pompy ciepła, której montaż zostanie przeprowadzony przez specjalistów z naszej firmy pozwoli na uzyskanie maksymalnych oszczędności w czasie użytkowania całego systemu.

<h2>Montaż pompy ciepła przez profesjonalną firmę</h2>

Montaż pompy ciepła przez profesjonalną firmę

Jeżeli planujesz montaż pompy ciepła, skorzystaj z oferty naszej firmy. Świadczymy kompleksową usługę - od projektu, przez sprzedaż i odpowiedni montaż pompy ciepła, aż po jej późniejszą obsługę. Wykonywanie regularnych przeglądów i niezbędnego serwisu przez profesjonalistów zapewni długotrwałą i bezproblemową eksploatację proponowanych przez nas rozwiązań.

 

Przez wiele lat naszej obecności na rynku oferujemy jedynie produkty najwyżej jakości. W naszej firmie pracują tylko najlepsi fachowcy mający wiedzę i doświadczenie oraz którzy przeszli odpowiednie szkolenia, co potwierdzają liczne pozytywne opinie dotychczasowych klientów, którzy skorzystali z usługi montażu pompy ciepła w posiadanym budynku.

<h2>Gruntowe pompy ciepła z montażem</h2>

Gruntowe pompy ciepła z montażem

Ogrzewanie domu z wykorzystaniem gruntowej pompy ciepła jest rozwiązaniem przede wszystkim ekologicznym i wydajnym. Urządzenie pozyskuje energię z ziemi i przekazuje ją do instalacji grzewczych budynku. Do tego celu wykorzystuje hermetycznie zamknięty układ chłodniczy, w którym główną rolę odgrywa stabilna temperatura dolnego źródła. Taka pompa ciepła oprócz ogrzewania budynku może służyć również do podgrzewania wody użytkowej.

 

Największą zaletą gruntowej pompy ciepła, która wyróżnia ją na tle pozostałych pomp, jest jej stała temperatura pod ziemią. Pompy instalowane w gruncie efektywnie wytwarzają energię o każdej porze roku, nawet jeśli warunki zewnętrzne nie są korzystne. Niestety gruntowe pompy ciepła są dużo trudniejsze w instalacji i montażu oraz wymagają większego wkładu finansowego na początku inwestycji. Ich zastosowanie zaleca się w przypadku dużych powierzchni.

<h2>Pompy ciepła powietrze-woda z montażem</h2>

Pompy ciepła powietrze-woda z montażem

Pompy ciepła powietrze-woda dzielą się ze względu na ich budowę. Składające się z dwóch osobnych jednostek nazywane są systemami 'split', natomiast jeśli skraplacz wbudowany jest w jednostkę zewnętrzną, jest to system 'monoblok'.

 

Pompy ciepła powietrze-woda mają pewną przewagę nad pompami gruntowymi. Przede wszystkim nie ma konieczności wykonywania prac dla dolnego źródła (sondy pionowe lub kolektory gruntowe). Dlatego też jest to bardzo dobre rozwiązanie, które sprawdzi się na małej działce.

 

Do zalet tego typu instalacji pompy ciepła powietrze-powietrze można zaliczyć można też między innymi dużą energooszczędność, wysoką estetykę oraz możliwość produkcji gorącej wody użytkowej bez użycia dodatkowych modułów.

<h2>Pompy ciepła powietrze-powietrze z montażem</h2>

Pompy ciepła powietrze-powietrze z montażem

Pompy ciepła powietrze-powietrze pracują nawiewając podgrzane powietrze do pomieszczeń. System ten wygląda podobnie jak klimatyzacja. Posiada jednostkę zewnętrzną, która odbiera ciepło z zewnątrz oraz wewnętrzną jednostkę, która ogrzewa powietrze w pomieszczeniu. 

 

Do najważniejszych zalet pomp ciepła powietrze-powietrze należą:

  • możliwość jednoczesnego ogrzewania i klimatyzowania pomieszczenia,
  • dobrze zastępują stare instalacje ogrzewania elektrycznego,
  • łatwe w instalacji,
  • wysoka energooszczędność,
  • niskie koszty instalacji w porównaniu z innym rodzajem pomp.

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji

Fachowo i kompleksowo doradzamy, wykonujemy i serwisujemy

Zadzwoń: +48 607 797 770  lub Napisz: lukasz.snoch@electro-clim.pl

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet
Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 electro-clim.com.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.