Poznaj przydatne funkcje w nowoczesnych klimatyzatorach

Poznaj przydatne funkcje w nowoczesnych klimatyzatorach

 

Klimatyzator jest postrzegany jako przydatne urządzenie, które zapewnia przebywającym w pomieszczeniach przyjemny chłód w upalny dzień. Tę jego funkcję znają wszyscy. I wszyscy ją doceniają, niezależnie czy korzystają z niej w domu, zakładzie pracy, szkole czy placówce opieki medycznej. Nie każdy jednak wie, że nowoczesne klimatyzatory mają o wiele więcej funkcji, związanych nie tylko z regulacją temperatury. Poznaj je wszystkie! Z pewnością je docenisz. 

 

Funkcje klimatyzatora związane z temperaturą i jakością powietrza

 

Klimatyzatory, niezależnie od modelu, jaki został zainstalowany w pomieszczeniu, wpływają poprzez swoją pracę na temperaturę powietrza. Mogą one oddziaływać na dwa sposoby:

  • chłodząc  – odbierają ciepłe powietrze z pomieszczenia i transportują je na zewnątrz
  • ogrzewając – poprzez odwrócenie ww. procesu, jednostka zewnętrzna pobiera ciepło i przekazuje je do jednostki wewnętrznej. 

Zachodzący przy obu tych procesach ruch powietrza jest jednocześnie trzecią funkcją klimatyzatora, jaką jest wentylacja – zużyte powietrze wyciągane jest z pomieszczenia i transportowane na zewnątrz, a do wnętrza napływa świeże powietrze pobierane z otoczenia budynku. Wiele modeli, aby wspomóc ten proces, wyposażona jest w dodatkowy wentylator.

 

Poza oddziaływaniem na temperaturę nowoczesne klimatyzatory mogą również:

  • oczyszczać powietrze – np. za pomocą wbudowanej lampy UV, która usuwa do 99,9% bakterii i wirusów w pomieszczeniu
  • filtrować powietrze – zainstalowane w klimatyzatorze filtry pochłaniają cząstki zanieczyszczeń stałych, zapobiegając jednocześnie przedwczesnemu zużyciu się klimatyzatora
  • jonizować powietrze – przez wytwarzanie jonów ujemnych wpływają w ten sposób na zmniejszenie ilości kurzu unoszącego się w otoczeniu
  • nawilżać powietrze – dzięki zainstalowanym nawilżaczom pochłaniają wilgoć z otoczenia i rozprowadzają ją równomiernie po otoczeniu. 

 

Nowoczesne funkcje klimatyzatorów wpływające na ich funkcjonowanie 

 

Modele klimatyzatorów znajdujące się obecnie w sprzedaży posiadają również szereg funkcji, dzięki którym ich praca i użytkowanie są o wiele sprawniejsze i wygodniejsze, niż w przypadku modeli starszych. Należą do nich np. samooczyszczanie się urządzenia. Wewnętrzny wentylator osusza dokładnie jednostkę, co redukuje powstawianie i rozwój grzybów i pleśni. Nie oznacza to jednak, że można zrezygnować z czyszczenia klimatyzatora. Tylko regularne przeglądy zapewniają jego prawidłową czystość i odpowiednie funkcjonowanie. 

 

Kolejna funkcja to obsługa klimatyzatora za pomocą WiFi. Dzięki aplikacji ustawić można nie tylko aktualne parametry pracy urządzenia, ale również zaplanować jego działanie na kilka kolejnych dni. 

 

Innowacyjną funkcją, która dostępna jest w klimatyzatorach najwyższej jakości jest FOLLOW ME. Polega ona na tym, że urządzenie współpracuje z pilotem, do którego wbudowano czujnik temperatury. Dostosowuje ono swoją pracę do odczytów z pilota, niezależnie, gdzie się on znajduje. 

 

Decydując się na zakup i montaż klimatyzacji, warto decydować się na system, który posiadał będzie wszystkie te funkcje. Zapewni Ci to zarówno komfort termiczny w pomieszczeniach jak i niezwykłą wygodę użytkowania. 

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet
Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 electro-clim.com.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.