Problemy z klimatyzatorem? Dlaczego warto zlecić naprawę przed sezonem

Problemy z klimatyzatorem? Dlaczego warto zlecić naprawę przed sezonem

 

Promocyjne ceny, brak długich terminów i unikanie niepotrzebnego stresu. Poznaj zalety serwisowania klimatyzatora przed sezonem.

Zimą czy też wczesną wiosną, kiedy temperatury są ciągle bardzo niskie, a przenikliwy wiatr i brak słońca dają się we znaki, mało kto myśli o serwisowaniu klimatyzatora. Nawet jeżeli zauważyliśmy we wcześniejszym sezonie spadek jego wydajności lub inne niepokojące sygnały, często je bagatelizujemy, myśląc, że do lata zostało jeszcze dużo czasu... I to jest duży błąd! Upały stają się bowiem rzeczywistością, wydawałoby się, z dnia na dzień zastając nas kompletnie nieprzygotowanymi, z niesprawnym sprzętem. W efekcie skazani jesteśmy na niepotrzebny stres, nerwy, a przede wszystkim przebywanie w przegrzanym mieszkaniu.

 

Nie odkładaj napraw

 

Aby uniknąć takiego niezbyt optymistycznego scenariusza, nie odkładaj naprawy. Nie łudź się też, że problem minie sam, nawet jeżeli sprawa wydaje się bardzo błaha. Będzie on eskalował i wcześniej czy później doprowadzi do wystąpienia poważnej awarii, a Ty, poza nerwami, będziesz narażony na duże koszta. Wykorzystaj zatem okres zimowy na dokonanie wszelkich koniecznych napraw, a przy okazji zadbaj o dokładne przeglądnięcie całego systemu oraz wymienienie wymagających tego elementów, takich jak filtry. Nie próbuj jednak, kierując się oszczędnością, wykonywać tych prac samemu, możesz bowiem doprowadzić do pogorszenia sytuacji. W dogodnym momencie skontaktuj się z profesjonalną firmą, która wyślę do Ciebie doświadczonego fachowca.

 

Oszczędność i wydajność

 

Szacuje się, że pozostawiony samemu sobie, klimatyzator rokrocznie traci około 5 % ze swojej pierwotnej wydajności. Oznacza to nie tylko mniej efektywną pracę, ale również większe zużycie energii, a tym samym wyższe rachunki.

Powinieneś też wiedzieć, że sama naprawa klimatyzatora poza sezonem jest znacznie tańsza (większość firm podnosi ceny w szczytowym okresie) i szybsza, ponieważ terminy są dużo mniej napięte.

 

Rutynowe postępowanie - jak wygląda serwis klimatyzatora

 

Kiedy skontaktujesz się z firmą, ta przyśle do Ciebie doświadczonego fachowca, który sprawdzi wszystkie komponenty instalacji, naoliwi silniki wentylatora, wyczyści spiralę i zweryfikuje ciśnienie operacyjne systemu oraz jego temperaturę biorąc pod uwagę specyfikację producenta. Kontroli poddany zostanie również najważniejszy parametr klimatyzatora, czyli poziom czynnika chłodzącego. Jeżeli okaże się on za niski, profesjonalista zadba o jego uzupełnienie.

 

Uwagi końcowe

 

Naprawa klimatyzatora wcale nie musi być bardzo droga. Wszystko zależy od Ciebie. Nie lekceważ nawet najdrobniejszych przecieków czy zmian w funkcjonowaniu systemu i nie odkładaj przeglądu technicznego na ostatnią chwilę.

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet
Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2021 electro-clim.com.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.