Stała klimatyzacja czy klimatyzator przenośny?

Stała klimatyzacja czy klimatyzator przenośny?

 

Jeszcze kilka lat temu klimatyzacja w domu była rzadko spotykanym elementem jego wyposażenia. Założenie klimatyzacji było drogie, na jej montaż decydowały się głównie wielkie korporacje. Dzisiaj na klimatyzację może sobie pozwolić coraz więcej osób. Na rynku do wyboru są bardzo różne rozwiązania. Można wybierać między klimatyzatorami stacjonarnymi a przenośnymi.

 

Zalety i wady klimatyzatorów przenośnych i stałych

 

Przy wybieraniu odpowiedniego klimatyzatora wiele osób kieruje się przede wszystkim jego ceną. Różnice w cenie między klimatyzatorami stacjonarnymi a przenośnymi są dość duże. Osoby, które chcą wybrać urządzenie mniej kosztowne w zakupie powinny zdecydować się na zakup klimatyzatora przenośnego. Urządzenie przenośne jest też mobilne – w dowolnej chwili może zostać przeniesione do innego pomieszczenia. Do jego zalet należy także to, że natychmiast po zakupie i po przyniesieniu przenośnego klimatyzatora do domu czy biura można z niego korzystać. Wystarczy włożyć wtyczkę do gniazdka, aby klimatyzator zaczął chłodzić. Stawiając na to rozwiązanie nie ma konieczności zatrudniania ekipy, która go zamontuje. Klimatyzatory przenośne mają jednak i wady. Przede wszystkim większość tych urządzeń, które obecnie dostępne są na rynku ma mniejszą wydajność niż stacjonarnych. Ich wadą jest także głośniejsza praca. Niektóre hałasują tak mocno, że skutecznie zniechęcają do tego, aby korzystać z nich przez kilka godzin. Wszystko to przemawia więc za tym, aby wybrać klimatyzator stacjonarny.

 

Klimatyzator stacjonarny nie tylko chłodzi

 

Największą popularnością cieszą się dwuczęściowe klimatyzatory typu split. Ich zaletą jest to, że wszystkie podzespoły, które generują hałas umieszczone są w jednostce zewnętrznej, która jest umieszczona poza domem czy innym budynkiem. Urządzenia te pobierają także mniej energii elektrycznej. Stacjonarny klimatyzator wpływa nie tylko na temperaturę powierza, ale także na jego jakość. Każde z tych urządzeń wyposażone jest w filtr HEPA, który skutecznie oczyszcza powietrze z kurzu, pyłków roślin, zarodników pleśni i grzybów, roztoczy. Wybraną temperaturę w pomieszczeniu można utrzymywać automatycznie dzięki temu, że nowoczesne klimatyzatory, które obecnie dostępne są na rynku zostały wyposażone w układ sterowania. W sprzedaży dostępne są urządzenia z inwerterem, który umożliwia dostosowanie wydajności sprężarki klimatyzatora do aktualnego zapotrzebowania na moc chłodzenia.

Wybór klimatyzatora jest kwestią indywidualną. Na rynku dostępne są tańsze klimatyzatory mobilne oraz droższe, ale dające więcej możliwości klimatyzatory stacjonarne.

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet
Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 electro-clim.com.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.