W jaki sposób można sterować klimatyzacją?

W jaki sposób można sterować klimatyzacją?

 

Systemy sterowania stają się coraz bardziej doskonałe. Nowoczesne rozwiązania w tym zakresie nie ominęły także branży klimatyzacyjnej. Większość dostępnych więc na rynku klimatyzatorów została wyposażona w układ sterowania. Jakie rozwiązania są dostępne?

 

Sterowniki ścienne

 

To najprostsze z dostępnych obecnie na rynku rozwiązań. Zgodnie z nazwą, sterowniki te są przeznaczone do montowania na ścianie. Z reguły sterownik ścienny mocuje się na ścianie, która jest najbliżej klimatyzatora. Wśród sterowników ściennych wyróżnia się:

  • sterowniki lokalne, które umożliwiają sterowanie klimatyzacją tylko w jednym pomieszczeniu;
  • sterowniki centralne. Dzięki nim można obsługiwać jednocześnie cały system. Sterowniki ścienne wybierane są bardzo często do hoteli. Umożliwiają one bowiem kontrolowanie pracy znajdującego się w pokoju klimatyzatora przez gości hotelowych. Sterowniki ścienne mają zastosowanie także w domach i biurowcach.

 

Sterowniki sterowane zdalnie

 

Do utrzymywania w pomieszczeniu wybranej temperatury w tym przypadku służy pilot zdalnego sterowania. Zdalna zmiana parametrów pracy klimatyzatora jest możliwa z odległości nawet kilku metrów. W większości klimatyzatorów dostępnych obecnie na rynku pilot dołączany jest do urządzenia. Nie wszyscy jednak producenci dołączają pilota. Z łatwością można go jednak dokupić oddzielnie. Piloty zdalnego sterowania mogą współpracować ze ściennym sterownikiem, ale mogą też współpracować bezpośrednio z klimatyzatorem.

 

Sterowanie przez Internet

 

Producenci klimatyzatorów muszą dzisiaj proponować rozwiązania, które mocno zwrócą uwagę klientów. Klimatyzatory wyróżniają się więc nie tylko swoim designerskim wyglądem. W ofercie niektórych producentów pojawiły się klimatyzatory, które mają wbudowany moduł Wi-Fi. Pracą tych klimatyzatorów można sterować na bardzo dużą odległość przez Internet. Pracę klimatyzacji można kontrolować korzystając z aplikacji na telefon. Można te sterować nią z każdego urządzenia, które ma dostęp do Internetu. Możliwości jakie dają klimatyzatory z wbudowanym modułem Wi-Fi są znacznie większe niż tych, w których taki moduł nie został zainstalowany. Warto jednak wiedzieć, że moduł Wi-Fi można dokupić i zamontować na własną rękę.

Dzięki temu, że większość dostępnych obecnie na rynku klimatyzatorów została wyposażona w układ sterowania, ich pracą można kierować na odległość. Czasem może to być nawet znaczna odległość.

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet
Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 electro-clim.com.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.