Zalety wyboru klimatyzatora ściennego

Zalety wyboru klimatyzatora ściennego

 

Klimatyzator ścienny to urządzenie stacjonarne, posiadające funkcje schładzania a często również i ogrzewania powietrza, montowane na stałe w otworach ściennych. Jest on instalowane na ścianie, w odległości ok. 20-30 cm od sufitu, albo jako urządzenie przypodłogowo - podsufitowe. Wykazuje się dużą wydajnością oraz cichą pracą. Pod względem budowy klimatyzatory ścienne dzielą się na urządzenia kompaktowe (monobloki), obsługujące jedno pomieszczenie, oraz klimatyzatory split i multi - split, składające się z co najmniej dwóch urządzeń i chłodzące/ogrzewające kilka pomieszczeń jednocześnie.

 

Sposób i miejsce działania klimatyzatora ściennego

 

Urządzenie pobiera ciepłe powietrze z pomieszczenia i przepuszczając je przez swoje podzespoły schładza je i osusza, a następnie wprowadza z powrotem do pomieszczenia. Klimatyzatory z funkcją grzania wykonują w sezonie grzewczym pracę odwrotną tj. ogrzewają zasysane powietrze i w ten sposób przyczyniają się do podwyższenia temperatury w pomieszczeniu. Klimatyzatory tego typu, dzięki zainstalowanym w nich systemom filtracji i oczyszczania, poprawiają również jakość powietrza, pozytywnie wpływając na zdrowie mieszkańców obsługiwanego budynku.

Klimatyzatory ścienne są idealne do zamkniętych pomieszczeń, które są często użytkowane - salon, kuchnia, sypialnia, biuro, punkt usługowy, gabinet lekarski czy restauracja. Nie nadają się do łazienek, pomieszczeń przejściowych czy lokali o niewielkich rozmiarach, zarówno ze względu na zmienną temperaturę tych obszarów, jak i na przestrzeń, którą im "odbiorą".

 

Zalety zastosowania klimatyzatora ściennego

 

Nie bez przyczyny klimatyzatory ścienne są jednym z najczęściej wybieranych typów urządzeń klimatyzacyjnych. Wyróżniają się wieloma zaletami, wśród których do najważniejszych należą:

  • duża ilość modeli do wyboru, co pozwala każdemu użytkownikowi znaleźć idealnie odpowiadające mu urządzenie,
  • uniwersalność zastosowania - klimatyzator ścienny może zarówno chłodzić jak i ogrzewać powietrze,
  • niska emisja dźwięku jednostki wewnętrznej,
  • zdalne sterowanie,
  • zaawansowane funkcje dodatkowe - regulacja wilgotności powietrza, tryb osuszania,
  • niezawodność i bezawaryjność,
  • możliwość sprawnego przeprowadzenia czyszczenia i konserwacji ze względu na łatwy dostęp do urządzenia,
  • szybka instalacja,
  • energooszczędność.

 

Specjalista biura projektowego zajmującego się planowaniem systemów klimatyzacji radzi:

 

"Jeśli szukacie praktycznego i estetycznego rozwiązania, wybierzcie klimatyzator ścienny. Posiada on zdolność do utrzymywania stabilnej temperatury w otoczeniu, co znacznie poprawia komfort korzystania z obsługiwanych przez niego pomieszczeń".

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet
Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 electro-clim.com.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.